УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
повернутись 

Стан виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах області за І квартал 2020 року

20.05.2020

Проведений управлінням Фонду соціального страхування України у Черкаській області аналіз стану виробничого травматизму та профзахворюваності в Черкаській області (далі управління Фонду) показує, що станом на 01.01.2020 року на підприємствах, в установах та організаціях області (далі – підприємства) спостерігається зменшення рівня виробничого травматизму та значне зростання рівня професійної захворюваності.

 

І. Виробничий травматизм на підприємствах області.

Проведений управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області аналіз стану виробничого травматизму та профзахворюваності у Черкаській області у І кварталі 2020 року показує, що на підприємствах, в установах та організаціях області (далі – підприємства) зареєстровано 15 нещасних випадків, в яких постраждало 15 працівників.

В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року кількість нещасних випадків зменшилась на – на 6.2 % ( з 16 до 15), кількість травмованих зменшилась на 16.7% (з 18 до 15), кількість смертельно травмованих зменшилась з 4 до 0.

Серед травмованих: чоловіків – 9 (60.0%), жінок – 6 (40.0 %) . Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігався серед працівників віком понад 50 років - 7, що складає 46.7 % від загальної кількості травмованих.

 

 

Динаміка нещасних

випадків на підприємствах області станом на 01.04. 2019 -2020 р.р

 

 

При зменшенні рівня травматизму в цілому по області по деяких регіонах області спостерігається зростання травматизму (Додаток 2), а саме Чигиринський та Маньківський райони +1 (з 0 до 1).

 

До основних травмонебезпечних галузей економіки області відносяться (Додаток 3):

- промисловість – кількість нещасних випадків складає 40.0 % (6) від загальної кількості нещасних випадків;

- сільське господарство та надання пов'язаних із ними послуг - 26.7 % (4);

- охорона здоров’я та надання соціальної допомоги - 11.3 % (7);

- транспорт - 13.3 % (2).

 

 Причинами нещасних випадків є організаційні (Додаток 4 ), які складають 80.0% (12) від загальної кількості нещасних випадків, технічні причини - 6.7 % (1), психофізіологічні – 13.3% (2).

 Найпоширенішими організаційними причинами стали:

- порушення трудової і виробничої дисципліни – 58.3%( 7), у т.ч. невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 33.3% (4), невиконання посадових обов’язків – 25.0%(3).

 

До основних видів подій, які призвели до нещасних випадків, відносяться :

- падіння потерпілого – 33.3% ( 5) .

 

 

ІІ. Професійна захворюваність.

 

 У І кварталі 2020 року на підприємствах області зареєстровано 1 професійне захворювання (у 2019 р. - 1).
 Професійне захворювання зареєстроване у свинарки СТОВ «Колос» Тальнівського району.

Основними шкідливими виробничими факторами, які спричинили виникнення професійних захворювань є:

-         фактори трудового процесу - 1, у 2019 році - 1

 Аналіз професійної захворюваності на підприємствах області свідчить, що основними причинами зростання рівня профзахворюваності є:

-         невиконання роботодавцями вимог нормативно – правових актів з охорони праці щодо створення на робочих місцях належних, безпечних і здорових умов праці;

-         несвоєчасне виявлення ранніх ознак хронічних професійних захворювань у наслідок низької якості проведення періодичних медичних оглядів працівників, працюючих у шкідливих умовах праці .

версія для друку
повернутись