Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

18.11.2019

Описание: Описание: Описание: Описание: 74398811_479103942726534_169347072967835648_n      Відділ з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління ВД Фонду ССУ в Дніпропетровській області створений 01 квітня 2019 року. У відділі працюють 5 фахівців з вищою медичною освітою та значним досвідом роботи в галузі охорони здоров΄я і сфері соціального страхування

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Описание: Описание: Описание: Описание: 75435801_1285022078344016_6484397127916060672_nЗ 1 квітня 2019 року відділ працює в новому форматі. В регіональних відділеннях управління створені додаткові штатні одиниці, на яких працюють 15 фахівців з цього напрямку, що дозволяє завчасно попередити порушення чинного законодавства у сфері соціального страхування при видачі листків непрацездатності (далі – ЛН) та неправомірні виплати коштів Фонду. Фахівці відділу та відділень управління надають консультативно-методичну допомогу та приймають активну участь у нарадах, семінарах, лекціях та навчаннях стосовно нормативно-правової бази при здійсненні експертизи тимчасової непрацездатності. Одним із основних завдань відділу є здійснення контролю за дотриманням лікарями закладів охорони здоров΄я Дніпропетровської області діючого законодавства у сфері загальнообов΄язкового державного соціального страхування при проведенні експертизи тимчасової непрацездатності при видачі та продовженні ЛН.

Керівництвом Дніпропетровського обласного управління Фонду в особі Бориса Васильовича Мазура та начальником відділу з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління Вікторії Віталіївни Соколенко за цей період були налагоджені тісні взаємозв΄язки з директорами закладів охорони здоров΄я, департаментом охорони здоров΄я Дніпропетровської обласної державної адміністрації під керівництвом дмн. професора, заслуженого лікаря України, висококваліфікованого хірурга офтальмолога Валерія Миколайовича Сердюка, департаментом охорони здоров΄я населення Дніпровської міської ради під керівництвом Андрія Анатолійовича Бабського. З цього року начальника управління Бориса Мазура також було обрано членом колегії ДОЗ ДОДА.

Описание: Описание: Описание: Описание: PM513image004

Обласним управлінням Фонду налагоджена співпраця з мерами м. Кам΄янське, Кривий Ріг, Павлоград з питань зниження рівня захворюваності серед працездатного населення в крупних промислово навантажених регіонах області.

Описание: Описание: Описание: Описание: PM301image004

    Ефективна співпраця управління та його відділень з органами місцевого самоврядування вже дала вагомі результати. Так, за результатами роботи відділу за 9 місяців поточного року за основними показниками,  Дніпропетровське обласне управління займає одну з лідируючих позицій серед 25 управлінь Фонду по всій України. Лікарі, які порушили порядок видачі та продовження ЛН застрахованим особам відшкодували кошти бюджету Фонду в сумі більше 300 тис грн, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 20 лікарів.

     Як результат спільної роботи в порівнянні з таким же періодом 2018 року в цьому році ми маємо також і зниження показника захворюваності серед працездатного населення області на 3,3%; на 4% (або на 14 тис ЛН) - зниження кількості випадків та на 4% днів тимчасової непрацездатності.

     Сумісна робота з головами комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій  направлена на попередження виплат по недооформлених або невірно заповнених листках непрацездатності, дотримання призначеного лікарем режиму амбулаторного лікування, здійснення щоквартального аналізу захворюваності з розробкою дієвих заходів по зниженню показника тимчасової непрацездатності на підприємствах з урахуванням сезонності та шкідливих факторів роботи працівників 

Описание: Описание: Описание: Описание: PM569image007 Описание: Описание: Описание: Описание: PM250image002 

 

    Особлива увага фахівцями відділу та відділень управління приділяється випадкам видачі фіктивних листків непрацездатності. По кожному з таких випадків управління співпрацює з органами правопорядку. 

   Слід зазначити, що в своїй роботі всі фахівці відділу та відділень управління з цього напрямку роботи в обов΄язковому порядку дотримуються вимог ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров΄я» в частині збереження лікарської таємниці, Закону України «Про доступ до публічної інформації» та антикорупційного законодавства.

   З введенням в дію Закону України № 2168 від 30.01.2018 «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» почався період активного реформування галузі охорони здоров΄я, під час якого саме Фонд соціального страхування України забезпечує матеріальною допомогою працюючу особу, яка сплачує Єдиний соціальний внесок, на весь період її тимчасової непрацездатності.

    Оскільки за соціологічними прогнозами к 2030 року очікується зменшення кількості населення працездатного віку в області на 16%, при тому, що соціальне та фінансове навантаження на частину населення, яка працює збільшиться, вкрай важливим є підтримка і захист працюючої особи зі сторони Фонду, оскільки на сьогоднішній день це - єдиний дієвий механізм соціального захисту працюючого населення в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України