Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Діяльність управління » Медичні та соціальні послуги

Відділ медичних та соціальних послуг управління ВД ФССУ в Дніпропетровській області інформує

26.11.2019

 

Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: 73333364_2436233899976551_2832525339664580608_nОдне з головних завдань Фонду соціального страхування України - якнайшвидше відновлення здоров'я і працездатності потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також застрахованих осіб та членів їх сімей

 

Нещасний випадок на виробництві - це завжди трагічна подія. Здоров'я - найцінніший дар, і його втрата, як і втрата працездатності, навіть якщо вона триває недовго, спричиняє людині страждання. А коли мова йде про нещасні випадки з важкими наслідками - каліцтвом, інвалідністю, тривалою непрацездатністю - тоді, без перебільшення, від своєчасного та повноцінного лікування та реабілітації залежить усе життя, уся подальша доля потерпілого.

Одну з найважливіших своїх функцій Фонд соціального страхування України бачить у якнайшвидшому відновленні здоров'я і працездатності потерпілих на виробництві, а також застрахованих осіб та членів їх сімей - так, як це передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області під керівництвом начальника управління Бориса Мазура в повному обсязі виконує свої статутні завдання та вчасно вирішує питання, пов′язані зі здоров′ям потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також застрахованих осіб після перенесених захворювань та травм.

- «У суспільства, а особливо у людей, працюючих в соціальній сфері, завжди повинна бути повага та турбота до людини, яка втратила здоров′я і працездатність, виконуючи свої професійні обов′язки за для блага інших» - наголошує Борис Мазур.

На обліку у відділеннях управління на даний час знаходиться майже 38 тис. потерпілих на виробництві.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України» працівники відділів медичних та соціальних послуг управління та відділеннь управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі – відділення управління) на підставі висновків медико – соціальної експертної комісії (далі – МСЕК) разом із закладами охорони здоров'я за призначенням лікарів забезпечують потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання повний обсяг постiйно доступної, рацiонально органiзованої медичної допомоги, організовують проходження ними санаторно – курортного лікування, забезпечують лікарськими засобами та виробами медичного призначення, протезно-ортопедичними виробами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезуванням та іншими медико – соціальними послугами.

В області здійснюється щотижневий моніторинг стану забезпечення потерпілих на виробництві, а також застрахованих осіб медичними та соціальними послугами. З метою якнайшвидшого відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві, а також застрахованих осіб управлінням ведеться робота щодо покращення якості і повноти надання ним необхідних видів послуг за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Також в області постійно ведеться діалог з потерпілими на виробництві, громадськими організаціями осіб з інвалідністю, а також із застрахованими особами, та проводиться роз’яснювальна робота щодо механізмів забезпечення їх медичними та соціальними послугами.

З метою реалізації зазначених завдань протягом 9 місяців 2019 року управлінням та відділеннями управління медичними та соціальними послугами було забезпечено 9278 потерпілих на виробництві на загальну суму понад              73,2 млн. грн.:

- Витрати на лікування 1731 потерпілих на виробництві та на їх медичну реабілітацію склали понад 6,6 млн. грн. З початку року медичну реабілітацію у санаторно – курортних закладах пройшли 24 потерпілих на загальну суму понад 360,8 тис. грн. Станом на 01.11.2019 року на проходження медичної реабілітації на базі реабілітаційних відділень санаторно – курортних закладів України згідно рекомендацій лікарів всього направлено 27 потерпілих на виробництві;

- Лікарськими засобами та виробами медичного призначення, необхідними для амбулаторного лікування наслідків виробничої травми або професійного захворювання забезпечено 6992 потерпілих на загальну суму понад 27,3 млн. грн.;

- На проходження санаторно – курортного лікування направлено                       2242 потерпілих на виробництві осіб з інвалідністю, з них протягом 9 місяців 2019 року за 1919 потерпілих відділеннями управління було перераховано санаторно – курортним закладам понад 26,13 млн. грн.

Для забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок виробничої травми або професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування, відповідно до рекомендацій лікарів та за бажанням осіб з інвалідністю, відділеннями управління укладаються індивідуальні тристоронні договори з особами з інвалідністю та санаторіями різних курортів України: Одеса, Бердянськ, Трускавець, Моршин, Слов’янськ, Закарпаття тощо, а також з санаторно-курортними закладами Дніпропетровської області. Розташування санаторіїв в різних місцевостях України із специфічними властивостями кліматичних умов різних типів (приморський, степовий, лісовий, гірський), для яких характерні свої лікувально-оздоровчі можливості і очікувані ефекти, дає можливість проводити санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю за різними профілями: захворювання органів дихання, нервової системи, захворювання кістково - м’язової системи, органів травлення та сечостатевої системи, органів зору, захворювання шкіри.

Термін лікування у санаторно-курортному закладі станове 24 доби, а для осіб з інвалідністю з ураженням спинного мозку - 45 діб.

- Протезно - ортопедичними виробами, а також іншими технічними засобами реабілітації забезпечено 662 потерпілих на загальну суму майже 3 млн. грн.;

- Інвалідними колясками забезпечено 22 потерпілих на загальну суму майже 354 тис. грн.;

- Спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням протягом 9 місяців 2019 року забезпечено                    264 потерпілих на загальну суму понад 9,37 млн. грн.;

-  Додаткове харчування отримали 11 потерпілих на суму 109,6 тис. грн.;

-  Слуховими апаратами забезпечено 5 потерпілих на суму 17,3 тис. грн.;

-  Очним протезуванням забезпечено 5 потерпілих на суму 15,2 тис. грн.;

- Компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю протягом                   9 місяців 2019 року отримали 382 потерпілих на суму понад 139,2 тис. грн.

Також управлінням та відділеннями управління значна увага приділяється організації відновлювального лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладах. Для цього, за кожним лікувально – профілактичним закладом області закріплені фахівці відділень управління, які щодня виїжджають до відповідних лікувально – профілактичних закладів, де проводять роз’яснювальну роботу серед лікуючих лікарів та голів ЛКК, а також за рекомендаціями лікарів та за бажанням застрахованих осіб укладають індивідуальні тристоронні договори між відділенням управління із застрахованими особами та санаторіями, які розташовані на всій території України, у тому числі місцевими санаторіями Дніпропетровської області, за наступними профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушені перебігу вагітності, а також інша (соматична) реабілітація.

На проходження відновлювального лікування після перенесених захворювань і травм в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладах направлено 3922 застрахованих осіб та членів їх сімей, з них протягом  9 місяців 2019 року за 3410 застрахованих осіб відділеннями управління було перераховано санаторно – курортним закладам понад 42,36 млн. грн.

Термін відновлювального лікування після перенесених захворювань і травм в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладах станове до 24 діб.

Управлінням та відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області робота по забезпеченню потерпілих на виробництві та застрахованих осіб медичними та соціальними послугами ведеться безперервно протягом всього року.

У людей з обмеженими можливостями повинна бути надія, що вони потрібні людям, соціуму, що їх поважають - у цьому й полягає робота Фонду соціального страхування України, щоб допомагати цим людям не втратити себе у суспільстві.

 

 

Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: 74426412_528036337988322_688389949384294400_n

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України