Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Відділ перевірки обгрунтованості видачі листків непрацездатності управління інформує

19.02.2020

     За результатами проведеного аналізу показників тимчасової непрацездатності серед страхувальників Дніпропетровської області за 2019 рік, проведеного на підставі листів відділень, встановлено, що ефективні заходи та постійна робота із страхувальниками і територіально закріпленими закладами охорони здоровꞌя призвела до зниження кількості виданих листків непрацездатності (далі – ЛН) в 2019 році на -4,5% в порівнянні з попереднім роком (613 362 в 2019 проти 644 224 в 2018).

     Крім того, середній показник тимчасової непрацездатності (далі – ТН) серед страхувальників області у 2019 році склав 401 день, що на -4,5% менше ніж у 2018 році. Також відмічається зменшення загальної кількості днів перебування на ЛН на -5,7%.

     Слід відмітити, що інтенсивна та ефективна робота в цьому напрямку була проведена керівниками та фахівцями Криворізького (-7%), Тернівського (-1%), Нікопольського (-3%), Камꞌянського (-13%), Першотравенського (-7%), Дніпровського (-4%) та Покровського районного (-24%) відділень, у яких відмічається зниження показника ТН у 2019 році в порівнянні з 2018 роком.

    Високий рівень захворюваності із зростанням у 2019 році, як і раніше, зберігається в Павлоградському відділенні (648 днів на 100 працюючих) із зростання показника в порівнянні з 2018 роком на 10% та Покровському міському відділенні (627) при зростанні на 5% та Марганецькому відділенню (602).

    Серед страхувальників із стабільно високим показниками ТН основними причинами є: шкідливі, важкі та небезпечні умови праці, збільшення серед працюючих осіб пенсійного віку та осіб з інвалідністю (в тому числі, які часто та тривало хворіють, бо мають декілька хронічних захворювань). Крім того, в 2019 році було направлено на медичну реабілітацію 4 тис 541 застрахована особа, яка отримувала по 2 ЛН за період стаціонарного та санаторного лікування.

    Статистичні дані по структурі захворюваності області свідчать про зростання рівня онкологічних захворювань, туберкульозу, травм невиробничого характеру та серцево-судинних захворювань, які потребують довготривалого лікування.

    Для продовження постійної та ефективної роботи щодо зниження показника захворюваності в поточному році управлінням направлено лист про виконання  «Програми управління по зниженню показника тимчасової непрацездатності серед страхувальників Дніпропетровської області на 2020 рік».

     

 

 

 

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України