Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Аналіз роботи фахівців перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Дніпропетровського управління та його відділень за 2020 рік в межах запровадженого карантину по COVID-19

20.01.2021

 

 

 

Описание: 140268970_697423214270356_1464820787987493054_n

У відділі перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління працюють 5 фахівців. Начальник відділуСоколенко Вікторія Віталіївна, головні спеціалісти – Явон Микола Васильович, Герко Сергій Юрійович, Брежнєва Ніна Іванівна, Сагайдак Оксана Станіславівна.

 

Фахівці відділень управління, які проводять перевірки в закладах охорони здоровꞌя:

м. Дніпро – головний спеціаліст Свісенко Ніна Анатоліївна;

м. Кривий Ріг – завідувач сектором Корф Світлана Генадіївна, головний спеціаліст Шарова Олена Олександрівна;

м. Камꞌянське – завідувач сектором Васильченко Сергій Леонідович;

м. Першотравенськ – головний спеціаліст Левицька Олена Альбертівна;

м. Нікополь – головний спеціаліст Ільєнко Сергій Іванович.

З 16 березня до кінця 2020 року в межах запроваджених карантинних обмежень були призупинені планові перевірки закладів охорони здоровꞌя в напрямку перевірки стану експертизи тимчасової непрацездатності. Проводилися позапланові перевірки в дистанційному режимі за запитами страхувальників на підставі отриманої первинної медичної документації. За результатами проведених перевірок надано відповідей - 560, консультацій -  6829, направлено листів - розꞌяснень - 19, прийнято участь в нарадах (в тому числі on-line) – 22.

За результатами роботи фахівцями перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності (далі – ПОВЛН) управління та його відділень протягом 2020 року було проведено 44 планові перевірки закладів охорони здоровꞌя (в основному травматологічних пунктів) та 474 позапланові перевірки згідно запитів страхувальників, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування тощо. Під час планових та позапланових перевірок перевірено 5 866 листків непрацездатності (далі – ЛН), із них виявлено порушень у 580 випадках або в 10%. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 лікарів. Відшкодовано збитків нанесених бюджету Фонду за необґрунтовано (неправомірно) видані (продовжені) лікарями закладів охорони здоровꞌя ЛН на загальну суму 180 тис грн. Крім того фахівцями ПОВЛН при сумісних перевірках з фахівцями по аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду перевірено 295 страхувальників у яких виявлено майже 8 тис порушень при заповненні бланків ЛН, що складає 8,4%. Також при перевірках страхувальників в обовꞌязковому порядку зверталася увага на роботу комісії із соціального страхування підприємства (установи, організації) в напрямку зниження рівня захворюваності працюючих осіб та дотримання протиепідемічного режиму на підприємствах щодо нерозповсюдження COVID-інфекції.

Ефективна робота фахівців ПОВЛН управління та його відділень під керівництвом начальника управління Мазура Бориса Васильовича позначилася на хороших річних показниках рівня захворюваності та кількості виданих ЛН. Так, за 2020 рік кількість виданих закладами охорони здоров′я листків непрацездатності збільшилась всього на 4 % в порівнянні з 2019 роком. В абсолютних числах це збільшення складає 24 000 ЛН, при чому з причини КОВІД-інфекції протягом минулого року було видано згідно щотижневого моніторингу 28 000 ЛН, тобто основною причиною збільшення виданих ЛН є КОВІД-інфекція. Однак в багатьох закладах охорони здоровꞌя (переважно первинної ланки) спостерігається суттєве зростання виданих та продовжених листків непрацездатності протягом четвертого кварталу 2020 у порівнянні з тим же періодом 2019 року. Так, у жовтні 2020 року кількість виданих ЛН зросла на 49%  в порівнянні з жовтнем 2019, у листопаді на 61%, у грудні на 45%. Витрати допомоги по тимчасовій непрацездатності збільшилися відповідно на 29%, 78%, 120% або в абсолютних цифрах це на 202 млн грн більше ніж в 2019 році. Крім того в 4 кварталі 2020 року відмічається значне зростання кількості виданих ЛН в порівнянні з першим, другим та третім кварталами 2020 року. Так, в 1 кварталі 2020 року було видано 178 499 ЛН, в другому – 83 530 ЛН, в третьому – 131 359 ЛН, а в четвертому – 244 379 ЛН. Тому виникла необхідність відновити планові перевірки закладів охорони здоровꞌя в напрямку перевірки стану експертизи тимчасової непрацездатності та обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності з метою посилення контролю за цільовим використанням коштів бюджету Фонду, які надходять за рахунок фіксованої частки єдиного соціального внеску працюючих осіб.

Що було зроблено відділеннями та управлінням протягом 2020 року для досягнення позитивних  показників:

·                     З січня 2020 року була запроваджена «Програма управління по зниженню показника тимчасової непрацездатності серед страхувальників Дніпропетровської області», що складається із 10 пунктів, пролонгована на 2021 рік, метою якої є здійснення щомісячно аналізу, контролю та ефективних заходів фахівцями управління Фонду в напрямку зниження рівня захворюваності.

·           З травня 2020 року спільно з департаментом охорони здоровꞌя Дніпропетровської обласної державної адміністрації (далі – ДОЗ ДОДА) управлінням запроваджений щотижневий моніторинг кількості виданих листків непрацездатності з приводу COVID-інфекції з різних причин. Крім того, в травні місяці управлінням запроваджений реєстр ЛН, які надходять на оплату з причиною непрацездатності «Ізоляція від COVID-19-11», при цьому обовꞌязковій перевірці підлягали ЛН з кодом «11», видані більше ніж на 14 календарних днів. Також фахівцями перевірки обґрунтованості видачі ЛН перевірялися всі ЛН, які надходили на оплату з причиною непрацездатності код «6» та код «4». 

·           В червні 2020 року за ініціативи в.о. начальника управління була проведена нарада сумісно з представниками ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо вирішення питання видачі листків непрацездатності контактним хворим на інфекційні захворювання та бактеріоносійство та включення лікарів-епідеміологів до складу комісій з розслідування гострого професійного захворювання.

·           У серпні 2020 року за ініціативи в.о. начальника управління була проведена нарада сумісно з директором Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо ситуації  захворюваності на COVID-19 в Дніпропетровській області, в тому числі серед медичних працівників та питань співпраці управління з закладами охорони здоровꞌя регіону.

 

 

Описание: IMG_2782

 

·           У вересні 2020 року в.о. начальником управління було вирішено вкрай важливе питання стосовно отримання фінансування закладів охорони здоровꞌя Дніпропетровської області з обласного бюджету для отримання реактивів та обладнання для проведення медичних оглядів на стан спꞌяніння, оскільки фінансування НСЗУ закладів охорони здоровꞌя за цією статтею не передбачено.

·           Протягом 2020 року з урахуванням обмежень, введених карантинними заходами з причини COVID-пандемії, фахівцями управління та його відділень проведено 44 планові перевірки закладів охорони здоровꞌя та 474 позапланові за результатами яких встановлено 565 порушень порядку видачі та продовження листків непрацездатності на 2443 дні, по яких відшкодовано збитків бюджету Фонду закладами охорони здоровꞌя на загальну суму 180 тис. грн.

·           Під головуванням в.о. начальника управління протягом 2020 року проведено 17 селекторних нарад з начальниками відділень управління та профільними фахівцями з питань, що стосуються змін нормативно-правових документів, які регламентують порядок видачі листків непрацездатності та зниження показника тимчасової непрацездатності серед страхувальників з кількістю працюючих 250 і більше осіб, а також проводився причинний аналіз зростання показників захворюваності. Страхувальники із високими показниками захворюваності були взяті на особливий облік для вивчення причин зростання та прийняття відповідних заходів. 

·           Фахівці з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління в межах сумісних перевірок страхувальників з фахівцями по аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду проводять роботу з комісіями із соціального страхування в напрямку зниження рівня захворюваності, а саме: перевіряють роботу з групою часто тривало хворіючи осіб, ефективність заходів, направлених на профілактику випадків виробничого та невиробничого травматизму та заходів, спрямованих на упередження розповсюдження COVID-інфекції.

·           Для підвищення результативності та ефективності здійснення перевірок  обґрунтованості видачі та продовження ЛН із фахівцями відділень Фонду, які проводять перевірки ЗОЗ, управлінням щоквартально в дистанційному режимі проводяться семінар-наради за напрямком роботи з подальшим прийняттям заліку.

В першому кварталі 2021 року управлінням будуть поновлені планові перевірки закладів охорони здоров′я області з приводу обґрунтованості видачі ЛН згідно затвердженого графіку (див. нижче). До перевірок будуть залучатися також і профільні фахівці відділень. Згідно листа ВД Фонду № 44-03-3 від 12.01.2021 управлінням враховані Крітерії ризик-орієнтованих підходів до проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження ЛН при складанні плану перевірок. В першу чергу будуть перевіряться ЗОЗ із значним зростанням кількості виданих ЛН протягом жовтня-грудня минулого року, згідно наданої відділеннями інформації на лист управління № 11-16/196 від 13.01.2021. Крім того, 14 січня управлінням було направлено лист № 11-16/305 від 14.01.2021 до всіх департаментів, управлінь та відділів охорони здоров′я Дніпропетровської області щодо покращення стану експертизи тимчасової непрацездатності в ЗОЗ та співпраці з відділеннями та управлінням в напрямку зниження рівня захворюваності працездатного населення. В районах, де відсутні контролюючі органи охорони здоров′я, нами також  направлені листи і до керівників органів місцевого самоврядування, яким безпосередньо підпорядковуються лікувальні заклади, щодо співпраці в напрямку зниження рівня захворюваності працездатного населення області.

 

Графік перевірок відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області закладів охорони здоров'я м. Дніпра та Дніпропетровської області на І квартал  2021 року

 

з/п

Назва лікувального закладу

Термін перевірки

1

2

3

1.

МСЧ Прат «ДМЗ»

Лютий

03.02-04.02

2.

ТОВ «МЦ «Клініка сімейної медицини»

Лютий

09.02-10.02

3.

ТОВ Консультативно-діагностичний медичний центр «Ваш доктор»

Лютий

10.02-11.02 

4.

ТОВ «Дніпромедінвест»

 

 

Лютий

16.02-17.02

5.

ТОВ Науково-виробниче підприємство «Медицинські системи і технології»

 

Лютий

17.02-18.02

6.

ТОВ «Екодніпро» МЦ «Медікал плаза»

Лютий

23.02-24.02

7.

ВП «Поліклініка ВАТ «Інтерпайп НТЗ»

Лютий

24.02-25.02

8.

КНП Камꞌянської міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1»

Березень

02.03-04.03

9.

КНП Камꞌянської міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3»

Березень

02.03.-04.03

10.

КНП «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» СРР

Березень

10.03-11.03

11.

КП «Солонянська центральна районна лікарня» СРР

Березень

10.03-11.03

12.

КНП «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги» ДРР

Березень

16.03-18.03

13.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2»

Березень

16.03-18.03

14.

КП «Дніпровська центральна районна лікарня» ДРР

Березень

24.03-25.03

15.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 10»

Березень

24.03-25.03

16.

КПН«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4»

Березень

30.03-31.03

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України