Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Аналіз роботи фахівців перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Дніпропетровського управління та його відділень за 2021 рік в межах карантину по COVID-19

10.01.2022

1.    Протягом 2021 року в межах запроваджених карантинних обмежень фахівцями перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності (далі – ПОВЛН) управління та його відділень проведено 80 планових перевірок закладів охорони здоровꞌя (в тому числі 26 травматологічних пунктів) та 509 позапланових перевірок , в тому числі й в дистанційному режимі за запитами страхувальників на підставі отриманої первинної медичної документації.

2.    За результатами проведених перевірок встановлено  5,2% порушень від перевірених нормативно-правових документів, якими регламентовано порядок видачі та продовження листків непрацездатності (далі – ЛН). Також перевірено 79 сформованих електронних листків непрацездатності. Відшкодовано збитків нанесених бюджету Фонду за необґрунтовано (неправомірно) видані (продовжені) лікарями закладів охорони здоровꞌя ЛН на загальну суму 631,5 тис грн. Крім того було надано відповідей на запити застрахованих осіб, страхувальників, органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоровꞌя та інш - 462, консультацій по телефону страхувальників та застрахованих осіб -  10 494, прийнято участь у роботі медико-соціальних експертних комісій при вирішенні питання щодо необхідності продовження терміну тимчасової непрацездатності – 377.

3.    При сумісних перевірках з фахівцями по аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду перевірено 325            страхувальників, у яких виявлено майже 6 % порушень при заповненні бланків ЛН. Також при перевірках страхувальників в обовꞌязковому порядку фахівцями ПОВЛН зверталася увага на роботу комісії із соціального страхування підприємства (установи, організації) в напрямку зниження рівня захворюваності працюючих осіб та дотримання протиепідемічного режиму на підприємствах щодо нерозповсюдження COVID-інфекції, роботи з групою часто та тривало хворіючих працівників.

4.  Начальником відділу ПОВЛН прийнято участь у 4 селекторних нарадах з відділеннями управління за відповідним напрямком роботи та 2 селекторних і 2 Zoom-нарадах з ВД Фонду з питань, які стосуються напрямку роботи експертизи тимчасової непрацездатності застрахованих осіб.

5.      Крім того, фахівцями відділу ПОВЛН управління проводиться щоденний моніторинг відомостей з Електронного реєстру листків непрацездатності та внесення даних до нього згідно встановленого Порядку відповідно до наказу ВД Фонду № 359-ОД від 27.07.2021 у співпраці зі спеціалістами відділу медичних та соціальних послуг та відділу з профілактики страхових випадків управління.

 

Начальник відділу перевірки

обґрунтованості видачі та

родовження листків непрацездатності

                                                                                           В.В. Соколенко

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України