Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Анонси та новини » Запитання-відповіді

29.05.2018

Начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області Вікторія Соколенко доводить до відома відвідувачів нашого сайту інформацію про можливість отримання безкоштовної медичної реабілітації за рахунок коштів Фонду.

 

 

Законом України «Про загальнообов´язкове державне соціальне страхування» застрахованим особам, тобто всім працюючим, які є платниками єдиного соціального внеску,  надане право на отримання безкоштовної медичної реабілітації.

В умовах, коли медична галузь перебуває у стані реформування, коли зменшується пакет безоплатної медичної допомоги, законодавчо передбачене право застрахованих осіб на отримання відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, що є діючим механізмом соціального захисту населення та можливістю для застрахованої особи безкоштовно відновити своє здоров’я. Станом на 01 квітня  2018 року на обліку в управлінні Фонду Дніпропетровської області налічується 945 тис застрахованих осіб.

Що таке медична реабілітація і для чого вона потрібна?

 

Медична реабілітація або відновлювальне лікування - це вид медичної допомоги, який включає в себе систему лікувальних заходів, спрямованих на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання, протидію інвалідності, сприяє покращенню якості життя, збереженню здоров′я нації та напряму впливає на демографічні показники, показники захворюваності та інвалідності працездатного населення області. Відновлювальне лікування у санаторно-курортних закладах є важливою та невід’ємною частиною комплексного лікування хворих, так як працездатність після реабілітації відновлюється значно швидше, ніж у тих пацієнтів, які лікуються тільки у стаціонарі і амбулаторно, що значно впливає на подальшу якість життя.

 Підставою для направлення застрахованої особи на відновлювальне лікування є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров′я про необхідність направлення її на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо після стаціонарного лікування та відсутність протипоказань для відновленого лікування.

 З 1-го січня 2018 року спростився механізм надання застрахованим особам послуг з медичної реабілітації. Головний принцип нового Порядку – проведення медичної реабілітації за рахунок коштів Фонду, коли «гроші ходять за людиною», який відповідає також і принципово новим методам підходу до медичного забезпечення населення, що запроваджується медичною реформою. Цим Порядком визначений механізм, граничні розміри (в межах 600 грн за один ліжко-день) та умови відшкодування Фондом санаторно-курортним закладам витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях після перенесених захворювань і травм за вибором застрахованої особи на підставі тристороннього договору, укладеного між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.  Тобто, замість путівок працююча особа при наявності показань для проведення реабілітаційного лікування, підтверджених довідкою лікарсько-консультативної комісії лікарні, в якій вона перебуває, самостійно обирає санаторно-курортний заклад, визначений в переліку, з відповідним профілем, розміщений на офіційному веб-сайті виконавчої дирекції Фонду www.fssu.gov.ua (52 санаторія). Далі застрахована особа безпосередньо в стаціонарі заповнює заяву, в якій зазначає обраний санаторно-курортний заклад (СКЗ). Представник Фонду погоджує із санаторієм терміни перебування її на лікуванні та дату заїзду, а також перевіряє в електронній системі Фонду та Пенсійного Фонду інформацію щодо підтвердження статусу застрахованої особи. Після підтвердження та узгодження з санаторієм терміну заїзду, представник Фонду інформує застраховану особу про готовність санаторно-курортного закладу прийняти її на реабілітаційне лікування та граничні розміри витрат. Застрахована особа підписує три примірники договору, з якими вона їде до санаторію. При прибутті застрахована особа пред′являє паспорт (або свідоцтво про народження дитини, у разі направлення на лікування дитини в супроводі дорослого) на надає:

-                три примірники договору,

-                виписку з медичної карти стаціонарного хворого (або обмінну карту пологового будинку у разі направлення вагітної з патологією перебігу вагітності),

-                відкритий листок непрацездатності.

       По закінченню терміну лікування санаторій направляє органу Фонду акт приймання-передачі наданих послуг, підписаний застрахованою особою, рахунок за надані послуги з лікування, проживання і харчування в межах затверджених граничних розмірів витрат та один примірник договору. Супроводжуючій особі за рахунок коштів Фонду оплачуються тільки послуги з проживання та харчування, без лікування із розрахунку 420 грн за добу.

      В подальшому орган Фонду сплачує СКЗ вартість фактично наданих послуг на підставі вищезазначених відповідним чином оформлених документів та матеріальне забезпечення по листку непрацездатності застрахованій особі.

      Станом на 24.05.2018 року в області вже пройшли відновлювальне лікування більше 1500 застрахованих осіб та майже мають позитивні відгуки.

     Ефективні терміни направлення хворих на відновлювальне лікування при гострих захворюваннях та травмах - це терміни від початку страхового випадку до одужання або проходження МСЕК із встановленням групи інвалідності, тобто до 3-х місяців від початку лікування.

    Хочу зазначити, що термін лікування застрахованої особи в реабілітаційному відділенні СКЗ визначає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров′я в якому перебуває хворий, в залежності від перебігу хвороби, і він може складати від 10 до 24 днів. Нагадаю, що раніше путівку не можна було ані ділити, а ні знаходитись менше, ніж 24 календарних дні.

Перелік профілів медичної реабілітації наступний:

-   нейрореабілітація (підгострий період інсультів - після оперативних втручань на судинах мозку або без них та підгострий період черепно-мозкових травм);

-   м′язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних); підгострий період опіків; ревматологічні захворювання);

-   кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда після оперативних втручань на судинах серця або без них; стан після нестабільної стенокардії, підгострий період після операцій на серці, підгострий період захворювань легень; підгострий період після операцій на легенях; цукровий діабет);

-   медико-психологічна реабілітація учасників АТО;

-   реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

-   реабілітація вагітних при порушенні перебігу вагітності;

-   інша реабілітація, куди входить підгострий період після оперативних втручань на органах травлення; підгострий період після оперативних втручань на органах сечо-статевої системи; підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

 

Підводячи підсумки хочу зазначити, що реабілітаційне лікування в умовах санаторно-курортних закладів є важливою та невід’ємною частиною комплексного лікування застрахованих осіб. Наявність в санаторно-курортних закладах висококваліфікованого медичного персоналу, сучасних методів діагностики і лікування дозволяє значно розширити коло медичних показань для лікування застрахованих осіб і членів їх сімей в сучасних умовах. Усе це разом із унікальними мінеральними водами та природними лікувальними факторами дає змогу забезпечити якісним та безкоштовним відновлювальним лікуванням дорослих та дітей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

 Бажаю усім міцного здоров´я!

 

Детальна інформація у представників регіональних відділень управління за телефонами:

м. Дніпро (056) 7700613

м. Павлоград (05632) 200642

смт. Васильківка (05639) 95315

м. Кам′янське  (0569) 534245

м. Першотравенськ (05633) 51981  

смт. Покровка (05638) 50047

м. Кривий Ріг  (0564) 920014

м. Тернівка (05636) 72592

смт. Петропавлівка (05631) 31990 

м. Нікополь (05662) 34114

м. Покров (05667) 60990

смт.Магдалинівка (05691) 28607

м. Жовті Води (05652) 33586

м. Синельникове (05663) 42191

м. Новомосковськ (05693) 77621

м. Марганець (05668) 51470

м. Верхньодніпровськ (05658) 60552

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України