Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

12.09.2018

Сектором експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю управління виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області здійснюється постійний контроль за станом обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, про що свідчать проведені у І півріччі 2018 року 33 планових і 37 позапланових перевірок закладів охорони здоров'я області.

Так, у ході проведених перевірок з’ясувалось, що з 5061 перевірених листків непрацездатності містили 127 випадків порушень Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455, в тому числі 4 випадки необґрунтовано виданих листків непрацездатності та 114 випадки необґрунтовано продовжених листків непрацездатності.

По необґрунтовано виданих та продовжених листках непрацездатності до закладів охорони здоров’я подано претензій на загальну суму 55,3 тис  грн, з яких до бюджету Фонду повернуто більше 45,9 тисяч (45 952,76) гривень.

Під час планових та позапланових перевірок страхувальників також було перевірено 737  листків непрацездатності, з них 127 листків були видані з порушеннями Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, від 03.11.2004 № 532. В ході перевірок вжиті заходи щодо усунення виявлених порушень.

Особлива увага протягом першого півріччя 2018 року спеціалістами сектору приділялась участі представника Фонду в засіданнях МСЕК. Так, за звітній період проведено 10 засідань МСЕК за участю фахівців сектору експертизи тимчасової непрацездатності.

Безпосередньо в медичних закладах області проведено  46 семінарів,  на яких розглянуті  типові порушення, виявлені під час перевірок медичних закладів фахівцями  сектору, а також питання, які  регламентують порядок видачі  та продовження застрахованим особам ЛН, практикують донесення до лікарів матеріалу у вигляді лекцій.

За перше півріччя 2018 року проведені перевірки та надано письмові відповіді на 74 звернення з питань обґрунтованості видачі  і продовження листків непрацездатності та відбору на лікування застрахованих осіб у реабілітаційні відділення санаторно – курортних закладів.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України