Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області
повернутись 

07.05.2018

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області рекомендує звернути увагу на деякі роз’яснення (консультації) Міністерства соціальної політики України та виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України з питань призначення і виплати матеріального забезпечення

 

Порядок призначення і нарахування матеріального забезпечення

 

В листі Фонду соціального страхування України від 05.12.2017 №5.2-28-1521 (зі змістом зазначеного листа можна ознайомитися за посиланням:  http://www.zarplata.co.ua/?p=7405) надається роз’яснення щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах згідно з нормами статей 19 та 26 Закону України від 23.09.1999 №1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»   з урахуванням змін, внесених Законом України від 03.10.2017 №2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». В цьому листі зазначено, що розмір допомоги по вагітності та пологах застрахованої особи незалежно від страхового стажу перед настанням страхового випадку не може бути меншим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Аналогічні за змістом роз’яснення приведені в листах Мінсоцполітики від 23.11.2017 №514/0/86-17/273 (https://www.profiwins.com.ua/uk/letters-and-orders/ministry-of-labor-and-social-policy/12286-514s-17.html), від 06.12.2017 №23788/0/2-17/21 (https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/minsocpolitiki/schodo-rozrahunku-dopomogi-1035205.html).

 

Розрахунок матеріального забезпечення особам, які працюють за договорами цивільно-правового характеру

 

Листом Мінсоцполітики від 17.12.2017 №571/0/86-17/218 (http://vobu.ua/ukr/documents/item/lyst-minsotspolityky-ukrainy-vid-171217-r-571-0-86-17-218-shchodo-nadannia-materialnoho-zabezpechennia-osobam-iaki-pratsiuiut-za-umovamy-tsyvilno-pravovoho-dohovoru) повідомляється про те, якщо застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, цивільно-правового договору чи є фізичною особою-підприємцем), то розрахунок допомоги здійснюється окремо за кожним місцем діяльності аналогічно, як для осіб, які працюють за сумісництвом (пункт 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266) лише після подання Звіту з єдиного соціального внеску за місяці розрахункового періоду для обчислення середньоденного доходу.

Водночас в листі зазначається, що законодавчі зміни щодо права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги застрахованих осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, а також інших категорій осіб, які в обов'язковому порядку сплачують єдиний внесок, мають бути враховані під час підготовки виконавчою дирекцією Фонду проектів нормативно-правових актів щодо механізмів здійснення виплат застрахованим особам.

 

Про визначення суми матеріального забезпечення

 

В листі виконавчої дирекція ФСС з ТВП від 04.01.2017 №5.2-28-4 (https://www.profiwins.com.ua/uk/letters-and-orders/fss/9482-4.html) надається роз’яснення щодо визначення суми допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадку, коли працівник надав довідку Пенсійного Фонду України за формою ОК-5 або ОК-7 після надання листка непрацездатності.

 

Призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах застрахованим особам, які працюють на одному підприємстві як за основним місцем роботи так і за сумісництвом

 

В листі виконавчої дирекції ФСС з ТВП від 17.01.2017 №5.2-28-65 (http://vobu.ua/ukr/documents/item/lyst-fondu-z-tvp-vid-170117-r-52-28-65) надається роз’яснення, що норми Порядку № 1266 не відрізняють окремо внутрішнє та зовнішнє сумісництво.

 

Про призначення та виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо страховий випадок настав у день звільнення

 

В листі виконавчої дирекція ФСС з ТВП  від 06.06.2017 № 5.1-27-0547 (http://www.buhoblik.org.ua/normativka/2017/11/0547.html) надається роз’яснення щoдо права нa отримання застрахованою oсобою допомоги пo тимчасовій непрацездатності по страховому випадку, який настав у день звільнення.

 

Щодо продовження чи перенесення на інший період щорічної відпустки в разі тимчасової непрацездатності

 

В листі Мінсоцполітики від 17.07.2017 №1922/0/101-17/284 (https://www.profiwins.com.ua/uk/letters-and-orders/ministry-of-labor-and-social-policy/10775-1922.html) надається роз’яснення про умови (можливість) для продовження чи перенесення щорічної відпустки в залежності від стану оформлення (засвідчення) листка непрацездатності.

 

версія для друку
повернутись