Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

повернутись 

В Донецькій області в наслідок бойових дій постраждав 31 працівник, 7 з них загинули

13.05.2022

З початку збройної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року і станом на 10 травня  управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області зареєстровано вже 45 нещасних випадків на виробництві, в яких постраждали 67 працівників, у тому числі 10 - зі смертельним наслідком.

Серед зареєстрованих нещасних випадків 8 сталися саме внаслідок поранень, отриманих працівниками під час виконання трудових обов’язків через активні бойові дії. В результаті таких нещасних випадків поранено 31  працівника, у тому числі 7 зі смертельним наслідком. За цими нещасними випадками підприємствами, Східним міжрегіональним управлінням Державної служби України та Держпраці утворено комісії, проводяться розслідування, в т.ч. по 1 нещасному випадку інформація підприємством збирається, фіксується та зберігається  для подальшого розслідування.

Враховуючи реальну небезпеку через загрозу життю та здоров’ю членів комісії, які знаходяться на підприємствах, та для інших членів комісії,  які покинули територію Донецької області, засідання комісії  проводяться за допомогою сучасних засобів зв’язку.

Зокрема, Наказом Держпраці за участю заступника начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області утворено комісію  щодо розслідування резонансного нещасного випадку:

-      групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався 03.05.2022  з працівниками Приватного акціонерного товариства «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» (21 потерпілий, в т.ч. 4 – зі смертельним наслідком) та ТОВ «МЕТІНВЕСТ – ПРОМСЕРВІС» (5 потерпілих, в т.ч. 2– зі смертельним наслідком)  внаслідок  ракетного обстрілу збройними силами російської федерації.

Незважаючи на труднощі, пов’язані із запровадженням режиму воєнного стану та веденням бойових дій на території України, управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області здійснюються всі необхідні заходи для участі представників Фонду у розслідуваннях нещасних випадків на виробництві з метою забезпечення конституційних прав потерпілих та членів їх сімей на соціальний захист, передбачений законодавством України.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються страховими виплатами і медико-соціальними послугами Фондом соціального страхування України. Окрім грошових виплат ФССУ компенсує для них 100% вартості лікування усіх прямих наслідків випадку – від необхідних лікарських засобів і виробів медичного призначення до операцій, діагностик, протезів і ендопротезів тощо.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

 

версія для друку
повернутись