Управління виконавчої дирекції ФCCУ в Івано-Франківській області
повернутись 

Функціонування системи управління охороною праці - обов'язок роботодавця

19.11.2021

Згідно ст.13  Закону України «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці (СУОП).

     Основні завдання СУОП: - запобігання виробничим травмам, професійним захворюванням, пожежам та аваріям; - дотримання вимог колективних договорів, законодавства і нормативно-правових актів з охорони праці; - виховання самосвідомості працівників підприємства з питань безпеки праці з метою їх ставлення до них, як до головних своїх обов’язків; - залучення працівників підприємства до планування, організації, мотивації, контролю та оцінки ефективності заходів з охорони праці; - визначення і розподіл обов’язків, прав і відповідальності за стан охорони праці між всіма керівниками підприємства; - забезпечення необхідної компетенції посадових осіб, спеціалістів та всіх працівників в питаннях, що пов’язані з виконанням покладених на них обов’язків, розумінням своїх прав, обов’язків і відповідальності; - забезпечення працівникам соціальних гарантій в сфері охорони праці у колективному договорі (угоді, трудовому договорі); - постійне підвищення ефективності функціонування СУОП.

     Одним з напрямком надання допомоги  підприємствам, установам, організаціям страховим  експертом  з охорони праці є опрацювання,  впровадження та підвищення існуючого рівня охорони праці на підприємстві .

     16.11. 2021 – 17.11.2021 року страховий експерт з охорони праці Долинського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Цюк І.М. взяв участь в опрацюванні системи управління охорони праці (СУОП) в ВКФ «Силует». Зокрема було розглянуто питання організації роботи служби охорони праці,  а саме: надання  приписів керівникам структурних підрозділів та контроль за їх виконанням. Страховим експертом з охорони праці було надано всебічні консультації по організації роботи з охорони праці.

 

Опис : IMG-281a1a052ded2b256cd68f18219e191f-V

версія для друку
повернутись