Управління виконавчої дирекції Фонду в Херсонській області
Головна » Діяльність управління » Облік страхувальників і доходів

Про перерахування з 01 березня 2020 року Фондом соціального страхування України розміру щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого

06.05.2020

Система загальнообов’язкового державного соціального страхування України гарантує громадянам країни соціальний захист, насамперед, право на страхові виплати потерпілим на виробництві у разі повної або часткової втрати працездатності, загибелі годувальника, чи внаслідок професійного захворювання.

 Частиною другої статті 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV та абзацу першого пункту 10 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» потерпілим на виробництві та особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого, у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати,  передбачено щорічний перерахунок сум щомісячних страхових виплат з 1 березня.

Цього року Кабінет Міністрів України постановою від 01.04.2020 № 249 затвердив коефіцієнт перерахунку - 1,11, тобто розмір страхової виплати для кожної особи, яка має на неї право збільшується на 1,11.

Але максимальний розмір щомісячної страхової виплати після проведеного перерахування не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на дату проведення перерахунку, а саме 21020 грн.

Раніше визначений розмір щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає.

У квітні 2020 року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області перераховано розмір щомісячних страхових виплат 2743 потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та 160 особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого.

Внутрішньо переміщеним особам перерахунок проводився відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, які нараховували їм страхові виплати за березень поточного року.

Так, відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області проведено перерахування 392 внутрішньо переміщеним особам, серед яких 377 потерпілих на виробництві та 15 осіб, які мають право на виплати в разі смерті потерпілого.

Внаслідок проведеного перерахування щомісячні страхові виплати з 01 березня 2020 року зросли на 11 %.

Середній розмір щомісячної страхової виплати на одного потерпілого на місяць збільшився на 256 грн. та склав 2602 грн.  У осіб, які мають право на виплати в разі смерті потерпілого на 192 грн. та склав 1941 грн.

Страхові виплати своєчасно перераховані та виплачені у квітні поточного року.

 

Відділ страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України