Управління виконавчої дирекції Фонду в Харківській області
Головна » Анонси та новини » Новини

Страхові виплати у разі профхвороби на COVID-19 та самоізоляція медичних працівників здійснюються відповідно до діючого законодавства

12.01.2021

Зважаючи на велику увагу суспільства до питання здійснення страхових виплат і допомог, застрахованим особам, у тому числі медичним працівникам, з якими сталося гостре професійне захворювання у процесі виконання професійних обов’язків, повідомляємо, що Фондом соціального страхування України, крім завдань і функцій, визначених Законом № 1105, реалізується додаткове державне завдання щодо соціального захисту медичних працівників, допомагаючи запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), відповідно до Закону № 1645 та постанови Кабінету Міністрів України № 498.

Страхові виплати здійснюються  Фондом, відповідно до Законів України № 1105 та № 1645. Виключною підставою для їх здійснення є акт розслідування гострого професійного захворювання медичного працівника, яким нещасний випадок визначено пов’язаним із виробництвом. Акт складає комісія із розслідування, що створюється територіальним  органам Держпраці (у випадку смерті медпрацівника) та роботодавцем (у інших випадках).

Висновок акту розслідування зазначеної комісії прямо залежить і складається на підставі епідеміологічного розслідування та висновку профпатолога, які здійснюються установами або відповідними посадовими особами, підпорядкованими Міністерству охорони здоров’я України.

Епідеміологічне розслідування установ і посадових осіб МОЗ має чітко визначити обставини, час та джерело інфікування медичного працівника на коронавірусну хворобу. Діагноз захворювання інфекційного походження, яким і є COVID-19, встановлюється лікарем – інфекціоністом та профпатологом  з урахуванням епідрозслідування.

Враховуючи протиепідемічні заходи безпеки, комісія розслідування гострого профзахворювання медичного працівника обмежена в можливостях щодо з’ясування обставин інфікування на місці. Тож саме висновок епідеміологічного розслідування МОЗ є підставою для комісії визнати нещасний випадок пов’язаним, або непов’язаним із професійною діяльністю.

У разі, якщо епідеміологічним розслідуванням установами МОЗ України не встановлено, що джерело інфікування медичного працівника пов’язане із виконанням професійних обов’язків (зокрема, у разі інфікування у побуті, під час відпустки тощо), комісія з розслідування на його підставі оформлює Акт розслідування за формою Н-1/НП (випадок не пов’язано із виробництвом). У разі, якщо комісія більшістю голосів визначає випадок пов’язаним із виробництвом попри відсутність відповідного висновку епідеміологічного розслідування, представники Фонду у складі комісії має право, відповідно до нормативно-правових актів, висловити окрему думку.

Фонд соціального страхування України керується чіткими вимогами законодавства та має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру, а також хід епідеміологічного розслідування та встановлення підстав для виплат.

Медичні працівники мають право на отримання листка непрацездатності для проходження самоізоляції під меднаглядом. Таке право виникає в них у разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу. Для медичних працівників Фонд компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу. Оплата здійснюється, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів фінансує роботодавець.

Фінансування цього виду допомоги здійснюється Фондом соціального страхування України за кошти фінансової допомоги, виділеної з фонду боротьби з COVID-19 на безповоротній основі відповідно до рішення Уряду.

Строк фінансування виплат матеріального забезпечення залежить безпосередньо від дати подання роботодавцем відповідної заяви-розрахунку.

 

Вовчанське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Харківській області

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України