Управління виконавчої дирекції Фонду в Харківській області
Головна » Анонси та новини » Новини

Відновлено реабілітаційне лікування застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду

21.01.2021

Одним із важливих напрямків роботи Фонду соціального страхування України є забезпечення застрахованих осіб відновним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань або травм.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX, з метою запобігання поширення на Україні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, тимчасово було призупинено фінансування окремих видів страхових виплат та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду. Відповідно до цього рішення деякий час не здійснювалось направлення застрахованих осіб на медичну реабілітацію в санаторно-курортні заклади.

Згідно внесених Верховною Радою України 03 листопада 2020 року змін до вищезазначеного Закону України, з 26 листопада 2020 року було відновлено фінансування витрат за рахунок коштів Фонду, зокрема -  на реабілітаційне лікування застрахованих осіб та членів їх сімей.

Нагадаємо, що право  застрахованих осіб на отримання медичної реабілітації визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування"        від 23.09.199 № 1105-XIV (із змінами). Направлення на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів здійснюється згідно Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39, із змінами, (далі – Порядок № 39) відповідно до укладених договорів між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Протягом 2020 року Дергачівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду в Харківській області на реабілітаційне лікування було направлено 46 застрахованих осіб, сума витрат склала 625,4 тис. грн.

В ДП "Клінічному санаторії "Курорт "Березівські мінеральні води” 19 осіб отримали відновне лікування після перенесених операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), після оперативних втручань на органах травлення та на жіночих статевих органах, підгострого періоду захворювань легень, цукрового діабету та ревматологічних захворювань.

В ДП "Клінічний санаторій "Роща" 22 застраховані особи були забезпечені реабілітаційним лікуванням після пролікованої нестабільної стенокардії (оперативні втручання на судинах серця або без них), підгострого періоду інсультів (оперативних втручань на судинах мозку або без них).

В ДП "Санаторій "Високий" 5 жінок відновили здоров'я у зв'язку з ускладненою вагітністю.

Крім цього, застрахованим особам, що були направлені на медичну реабілітацію безпосередньо із стаціонарних відділень лікувальних закладів, на весь період проходження реабілітації надавались листки непрацездатності, які також були оплачені за рахунок коштів Фонду.

З 01 січня 2021 року продовжується направлення застрахованих осіб на реабілітаційне лікування в санаторно-курортні заклади України. Тож, кожна застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується  єдиний соціальний внесок) на підставі висновку лікувально-консультативної комісії медичного закладу, в якому проходить лікування, щодо потреби в реабілітаційному лікуванні, може скористатися своїм законним правом, безкоштовно отримати послугу з медичної реабілітації та відновити своє здоров'я  в умовах санаторно-курортного закладу.

Зазначаємо, що усі санаторно-курортні заклади, які надають послуги з реабілітаційного лікування, суворо дотримуються протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції. На реабілітаційне лікування направляються особи, які мають захворювання, що визначені у Переліку профілів медичної реабілітації (додаток 2 до Порядку № 39), у тому числі, якщо такі захворювання виникли або загострились у хворого внаслідок ускладнень після перенесеної хвороби на COVID-19.

 

Дергачівське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Харківській області

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України