Управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Контроль обґрунтованості видачі листків непрацездатності за 2019 рік

29.01.2020

Протягом 2019 року фахівцями відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено 25 планових та 137 позапланових перевірок закладів охорони здоров’я Київської області з питань обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі 4 перевірки за участі представників Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Під час перевірок проаналізовано 7314 листків непрацездатності.

За результатами перевірок виявлено 328 необґрунтовано виданих (продовжених) листків непрацездатності загальним терміном 2451 календарний день.

До закладів охорони здоров’я Київської області по необґрунтовано виданим (продовженим) листкам непрацездатності підготовлено та надіслано 167 претензій на загальну суму 249089,00 гривень для відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду. Всього Фонду соціального страхування України за результатами перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності за зазначений період відшкодовано 177156,00 гривень.

Також попереджено виплати по 13 необґрунтовано виданих (продовжених) листках непрацездатності загальним терміном 160 календарних днів на загальну суму в 72010,00 гривень.

Фахівці відділу взяли участь у роботі 53 засідань обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривалохворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).

Спеціалісти відділу брали активну участь у проведенні комплексу заходів щодо мінімізації витрат на матеріальне забезпечення по тимчасовій непрацездатності застрахованих осіб. Начальник відділу взяв участь у 4 нарадах «День експерта» з доповідями з питань стану експертизи тимчасової непрацездатності у закладах охорони здоров’я області, посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності. Проведено 6 семінарів-навчань з керівниками та працівниками відділень управління щодо порядку видачі та правильності оформлення листків непрацездатності.

За результатами щотижневого моніторингу видачі та продовження листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я відзначається, що минулоріч кількість виданих листків непрацездатності на 5,4% менша показників 2018 року.

Фахівці відділу постійно надавали спеціалістам відділень управління у районах та містах області, страхувальникам, застрахованим особам та лікарям закладів охорони здоров’я методичну та практичну допомогу з питань контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України