Управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Аналіз обґрунтованості видачі листків непрацездатності за перше півріччя 2021 року

21.07.2021

Протягом першого півріччя 2021 року фахівцями відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено 32 планові та 94 позапланові перевірки закладів охорони здоров’я Київської області з питань обґрунтованості видачі/продовження листків непрацездатності застрахованим особам, під час яких проаналізовано 2309 листків непрацездатності, а також 930 листків непрацездатності під час перевірок страхувальників.

Всього встановлено 464 листки непрацездатності, виданих з порушенням Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, в т. ч. 34 необґрунтовано виданих листків непрацездатності загальним терміном 334 календарних днів та 69 необґрунтовано продовжених листків непрацездатності загальним терміном 364 календарних днів.

До закладів охорони здоров’я Київської області по необґрунтовано виданим/продовженим листкам непрацездатності підготовлено та надіслано 31 претензія на загальну суму 31706,22 грн. для відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду соціального страхування України. Всього Фонду за результатами перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності за зазначений період відшкодовано 20026,31 грв. Також попереджена виплата по 14 необґрунтовано виданим/продовженим листкам непрацездатності загальним терміном 159 календарних днів на загальну суму в 41622,12 грн.

Фахівці відділу взяли участь у роботі 17 засіданнях обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривало хворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).

Крім того, налагоджена плідна співпраця з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації (далі – ДОЗ КОДА), Київським обласним бюро медико-соціальної експертизи, Центральною медико-соціальною експертної комісією МОЗ України та з провідними фахівцями МОЗ України.

Спільно з ДОЗ КОДА створена робоча група, яка проводить щоквартальний підсумок своєї діяльності з посилення контролю за видачою (продовженням) листків непрацездатності. Також розроблено та затверджено План заходів щодо посилення контролю зі сторони управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області та Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації за видачою (продовженням) листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я Київської області у 2021 році.

Відповідно до рекомендацій Фонду та за результатами аналізу стану справ за даним напрямком, готується план перевірок закладів охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) Київської області на наступний квартал з урахуванням критеріїв ризик-орієнтованих підходів до проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. 

Також до керівництва ДОЗ КОДА щоквартально доводиться оперативна інформація щодо результатів планових та позапланових перевірок за дотриманням у ЗОЗ області чинного законодавства з питань організації експертизи тимчасової непрацездатності, обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності, правильності їх оформлення.

Враховуючи те, що фактично всі лікарні області задіяні в лікуванні хворих на COVID-19 і мають особливий режим функціонування, основні зусилля відділу зосереджуються на перевірці Центрів первинної медико-санітарної допомоги, приватних закладів охорони здоров’я та лікарів, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці.

Проведено семінар-навчання з керівниками та працівниками відділень управління щодо порядку видачі та правильності оформлення листків непрацездатності. З зазначених питань було надано ґрунтовне роз’яснення та наголошено, що в кожному питанні існує потреба в індивідуальному підході з детальним вивченням первинної облікової медичної документації. Окрім цього, було акцентовано увагу, що в разі виникнення необхідності консультації щодо обґрунтованості видачі листків непрацездатності, спеціалісти відділень мають можливість звернутися до відділу перевірки обґрунтованості видачі  листків непрацездатності управління. Також додатково фахівців відділень управління було проінформовано про наказ МОЗ України 09 квітня 2008 року №189 (у редакції наказу МОЗ України від 01 червня 2021 року №1066), зареєстрованого в Мінюсті України 02 червня 2021 р. № 731/36353 та який набув чинності 04.06.2021 «Порядок організації експертизи тимчасової непрацездатності».

Фахівці відділу постійно надавали спеціалістам відділень управління у районах та містах області, страхувальникам, застрахованим особам та лікарям закладів охорони здоров’я методичну та практичну допомогу з питань контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України