Управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Аналіз обґрунтованості видачі листків непрацездатності за 9 місяців 2021 року

05.10.2021

Протягом дев’яти місяців 2021 року фахівці відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області провели 42 планові та 132 позапланові перевірки закладів охорони здоров’я (далі - ЗОЗ) з питань обґрунтованості видачі/продовження листків непрацездатності застрахованим особам, під час яких проаналізовано 3526 листків непрацездатності, а також 2317 листків непрацездатності під час перевірок страхувальників.

Всього встановлено 586 листків непрацездатності, виданих з порушенням Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, в тому числі 48 необґрунтовано виданих листків непрацездатності загальним терміном 555 календарних днів та 80 необґрунтовано продовжених листків непрацездатності загальним терміном 467 календарних днів. Також виявлено 386 листків непрацездатності, виданих з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

До закладів охорони здоров’я Київської області по необґрунтовано виданим/продовженим листкам непрацездатності підготовлено та надіслано 40 претензій на загальну суму 71204 гривень для відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду соціального страхування України. Всього Фонду за результатами перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності за зазначений період відшкодовано 60396,28 грн. Також попереджена виплата по 15 необґрунтовано виданих/продовжених листках непрацездатності загальним терміном 169 календарних днів на суму 43029.61 грн.

Фахівці відділу взяли участь у роботі 28 засіданнях обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривало хворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).

З метою виконання наказів виконавчої дирекції Фонду та Управління, відділом налагоджена плідна співпраця з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації (далі – ДОЗ КОДА), Київським обласним бюро медико-соціальної експертизи, Центральною медико-соціальною експертної комісією  МОЗ України та з державними експертами МОЗ України.

Сумісно з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації створена робоча група, яка проводила щоквартальний підсумок своєї діяльності з посилення контролю за видачою (продовженням) листків непрацездатності. Також сумісно з ДОЗ КОДА розроблено та затверджено План заходів щодо посилення контролю зі сторони управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області та Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації за видачою (продовженням) листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я Київської області у 2021 році. Практично майже всі планові перевірки ЗОЗ проводилися сумісно з представниками ДОЗ КОДА. Також до керівництва ДОЗ КОДА щоквартально доводилася оперативна інформація щодо результатів планових та позапланових перевірок за дотриманням у ЗОЗ області чинного законодавства з питань організації експертизи тимчасової непрацездатності, обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності, правильності їх оформлення.

Фахівці відділу постійно надавали методичну та практичну допомогу працівникам відділень у районах та містах Київської області, страхувальникам та застрахованим особам, головам ЛКК та лікарям закладів охорони здоров’я та фізичним особам-підприємцям, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та здійснюють експертизу з тимчасової втрати працездатності з питань контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності, а протягом червня-вересня поточного року також з питань формування закладами охорони здоров’я медичних висновків про тимчасову непрацездатність в реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (в телефонному режимі, по-вайберу, електронною поштою, особисте спілкування під час планових перевірок).

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України