Управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області
Головна » Діяльність управління » Контроль обгрунтованості видачі листків непрацездатності

Аналіз обґрунтованості видачі листків непрацездатності за 2021 рік

24.01.2022

Протягом минулого року фахівці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області провели 42 планові та 180 позапланових перевірок закладів охорони здоров’я з питань обґрунтованості видачі/продовження листків непрацездатності застрахованим особам, під час яких проаналізовано 3621 лікарняних, а також 4082 лікарняних під час перевірок страхувальників.

Всього встановлено 602 лікарняних, видані з порушеннями Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, у тому числі 57 необґрунтовано виданих листків непрацездатності загальним терміном 681 календарний день та 84 необґрунтовано продовжених листків непрацездатності загальним терміном 514 календарних днів. Також виявлено 606 листків непрацездатності, виданих з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

До закладів охорони здоров’я Київської області підготовлено та надіслано 43 претензії на загальну суму понад 72,5 тис. грн. для відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду. За результатами перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності за зазначений період відшкодовано 72 619,30 грв. Також попереджена виплата по 19 необґрунтовано виданих/продовжених листків непрацездатності терміном 277 календарних дні на суму понад 104 тис. гривень.

Фахівці управління взяли участь в роботі 40 засідань обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривалохворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності). Налагоджена плідна співпраця з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації, Київським обласним бюро медико-соціальної експертизи, Центральною медико-соціальною експертної комісією МОЗ України та з державними експертами МОЗ України. Створена робоча група, яка проводила щоквартальний підсумок своєї діяльності з посилення контролю за видачою (продовженням) листків непрацездатності. Також розроблено та затверджено План заходів щодо посилення контролю зі сторони управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області та Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації за видачею (продовженням) листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я Київської області у 2021 році. Практично майже всі планові перевірки ЗОЗ проводилися сумісно з представниками ДОЗ КОДА. Також до керівництва ДОЗ КОДА щоквартально доводилася оперативна інформація щодо результатів планових та позапланових перевірок за дотриманням у ЗОЗ області чинного законодавства з питань організації експертизи тимчасової непрацездатності, обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності, правильності їх оформлення. Представник відділу прийняв участь в онлайн-відеоконференції з питань впровадження електронних листків непрацездатності та функціонування реєстру електронних листків непрацездатності.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України