Управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області
повернутись 

Георгій Галиць провів skype-нараду з працівниками управління та відділень

27.02.2019

Про посилення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я застрахованим особам Київщини та недопущення неправомірних витрат коштів Фонду на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю йшлося на skype-нараді, яка відбулася сьогодні, 27 лютого, з усіма працівниками робочих органів Фонду Київщини.

 «Минулого року відбувалося значне збільшення виплат на допомогу по тимчасовій непрацездатності по всій Україні, що призвело до зростання дефіциту бюджету Фонду, - відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць. – Тому фінансова стабільність Фонду соціального страхування – першочергове завдання, яке вчора ставилося під час засідання правління Фонду».

За його словами, обласним управлінням за 2018 рік прийнято заяв-розрахунків на 25,8% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. По тимчасовій непрацездатності розмір середньоденної допомоги на 30,7% більше показника 2017 року, а середньоденна допомога по вагітності та пологах зросла на 26,3%. Ця ж тенденція спостерігається і в цьому році. Так, в січні відділеннями управління прийнято заяви-розрахунки на суму понад 44 млн. гривень, що на 16,2% більше показника за аналогічний період 2018 року».

«Контроль за обґрунтованістю видачі лікарняних буде головним критерієм для оцінки роботи як працівників управління, так і відділень, - сказав Георгій Галиць. - У кожному відділенні і управлінні будуть створені групи, які будуть займатимуться перевіркою обґрунтованості по лікарняних. З метою недопущення виникнення випадків надання фальшивих листків непрацездатності для оплати, фіктивного працевлаштування вагітних на декілька днів в останні місяці вагітності на посади з високими зарплатнями, з яких проводиться розрахунок допомоги, рішення про фінансування лікарняних буде приймати Фонд після ретельного моніторингу і аналізу».

Керівник управління додав, що існує проблема ще й у відсутності належного реагування з боку правоохоронних органів на факти виявлення фальшивих листків непрацездатності та керівників закладів охорони здоров’я, в яких допущені та виявлені випадки необґрунтованої видачі/продовження лікарняних. Минулоріч управління неодноразово надсилало заяви про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів та 32 звернення до керівників закладів охорони здоров’я про виявленні порушення порядку видачі листків непрацездатності.

Георгій Галиць закликав фахівців роз’яснювати застрахованим особам, що «рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення по лікарняних приймає комісія або уповноважений із соціального страхування підприємства за основним місцем роботи працівника, тому, перш ніж звертатися на урядову «гарячу лінію», необхідно спершу переконатися за своїм місцем роботи, що роботодавець передав листок непрацездатності на оплату у відділення управління». Цим скоротиться час на розгляд і вирішення звернення по суті.

Звертаючись до працівників відділень, він підкреслив, що виробничий простір не обмежується робочим кабінетом, необхідно активніше співпрацювати із закладами охорони здоров’я, підприємствами, комісіями із соціального страхування. «Ми маємо провести достатню кількість роз’яснювальних, методичних та правових заходів задля ефективного використання коштів Фонду, - додав Георгій Галиць.

         Це і об’єктивний щоденний моніторинг кількості виданих листків непрацездатності закладами охорони здоров’я, і ведення контролю за заявами-розрахунками, які надходять від страхувальників, розміщення в ЗМІ інформації щодо фальшивих листків непрацездатності та необхідності впорядкування видачі лікарняних, проведення навчань роботодавців та комісій із соціального страхування підприємств щодо посилення контролю за тимчасовою непрацездатністю працівників, а саме: займатися профілактикою захворюваності, аналізувати листки непрацездатності, контролювати дотримання лікувального режиму працівниками, визначеного лікарем на період їх тимчасові непрацездатності». Крім того, необхідно проводити регулярні зустрічі з керівниками медичних закладів та їх власниками із залученням головних лікарів та голів лікарсько-консультативних комісій тощо.

 

 

версія для друку
повернутись