Управління виконавчої дирекції Фонду у Луганській області
Головна » Анонси та новини » Новини

Засідання Колегії Головного управління Держпраці у Луганській області.

12.10.2017

06.10.2017 року начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області Машко Н. М. взяла участь у засідання Колегії Головного управління Держпраці у Луганській області.  На засіданні були також присутні Міленін В. М. – начальник Головного управління Держпраці у Луганськійц області, заступник директора Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської обласної державної адміністрації Хозіна М. П., генеральні директори вугільних об’єднань, директори та головні механіки шахт, головні державні інспектори.

     Під час засідання було обговорено наступні питання:

- стан професійної захворюваності по Луганській області за 9 місяців 2017 року та заходи щодо запобігання профзахворюванням;

- стан готовності піднаглядних підприємств Луганської області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років;

- стан взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань додержання законодавства про працю на підприємствах Луганської області;

- антикорупційні заходи у Головному управлінні Держпраці у Луганській області протягом 8 місяців 2017 року. 

Щодо стану професійної захворюваності на підприємствах-страхувальниках Луганської області за 9 місяців 2017 року, то у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість актів розслідувань причин виникнення хронічного професійного захворювання за формою П-4, взятих до обліку відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, зменшилась у 1,9 разів. У структурі професійних захворювань чільні місця належать хворобам органів дихання ( 41,9% від загальної кількості), хворобам вуха та сосковидного відростка (32,3% від загальної кількості), хворобам кістково-м’язової системи та сполучної тканини (19,4%), вібраційній хворобі (3,2%), первинному туберкульозу (3,2%).

Причинами професійних захворювань за медичними діагнозами встановлені: запиленість повітря робочої зони вуглепородним пилом, що є найбільш поширеним та вираженим ризиком серед працюючих, який значною мірою посилюється вкрай складними умовами мікроклімату, значними фізичними, динамічними та статичними навантаженнями, напруженістю праці гірників.

Таке становище обумовлюється низкою причин:

- недосконалість технологічних процесів;

- недостатня ефективність функціонування СУОП;

- несвоєчасне виявлення професійного захворювання під час проходження працівниками періодичних медичних оглядів та відсутність моніторингу стану здоров’я працівників, робота яких пов’язана зі шкідливими виробничими умовами;

- недосконалість технологічного обладнання, що не дозволяє досягнути гранично допустимої концентрації пилу, рівня шуму та вібрації на робочих місцях;

- неповна забезпеченість працюючих засобами індивідуального захисту;

- неповна забезпеченість спецодягом;

- не проведення лабораторно-інструментальних досліджень шкідливих виробничих факторів та ін.

Також на засідання торкнулися питання підготовки піднаглядних вугільних підприємств до безпечної роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Через відсутність належного фінансування вугільних підприємств процес підготовки до осінньо-зимового періоду просувається важко та досить повільно.

Не оминули увагою й сферу гігієни праці, так, відділом державного нагляду в сфері гігієни праці проводиться робота по трьом напрямкам:

- організація і проведення періодичних медоглядів згідно із наказом МОЗ України від 21.05.2017 року № 246;

- забезпечення складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці для подальшого визначення  зв’язку захворювання з умовами праці;

- розслідування випадків професійних захворювань на виробництві згідно з постановою КМУ від 30.11.2011 року № 1232.

Для повнішого розуміння проблемних питань у сфері гігієни праці  відділом державного нагляду в сфері гігієни праці спільно з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області та профпатологічною службою планується провести моніторинг професійної захворюваності за 2017 рік.

Про стан взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань додержання законодавства про працю на підприємствах Луганської області доповіла заступник начальника відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Мартинюк М. М. Вона зазначила, що управлінням з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області приділяється багато уваги взаємодії з об’єднаними територіальними громадами та містами обласного значення Луганської області щодо здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю. Вже проведено низку нарад в об’єднаних територіальних громадах та містах обласного значення, на яких розглянуто питання реалізації органами місцевого самоврядування повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Під час проведення заходу також було наголошено на антикорупційних заходах у Головному управлінні Держпраці у Луганській області. Відповідно до плану заходів з питань протидії корупції проводиться профілактична робота, спрямована на посилення особистої відповідальності кожного працівника за неналежне виконання службових обов’язків та дотримання антикорупційного законодавства, посилено роботу у напрямку роз’яснення основних положень антикорупційного законодавства, етики державних службовців, запобігання та шляхів врегулювання конфлікту інтересів.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України