Управління виконавчої дирекції Фонду у Львівській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого травматизму

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ТА ПРОФЕСІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА І КВАРТАЛ 2020 РОКУ

04.05.2020

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ

 

У І кварталі 2020 року у Львівській області на підприємствах, в установах та організаціях сталося 59 нещасних випадків, в яких потерпіло 60 осіб, з них 6 зі смертельним наслідком.

 

У порівнянні з І кварталом 2019 року кількість нещасних випадків зменшилась на 6 (було 65 нещасних випадків), кількість потерпілих осіб зменшилась на 9 осіб (було 69 потерпілих, в т. ч. 9 зі смертельним наслідком).

 

У порівнянні з І кварталом 2018 року кількість нещасних випадків зменшилась на 20 (було 79 нещасних випадків), кількість потерпілих осіб зменшилась на 29 осіб (було 89 потерпілих, в т. ч. 6 зі смертельним наслідком).

 

 

З 59 нещасних випадків відділеннями управління Фонду взято на облік:

1 – груповий випадок на підприємстві, що стався в КНП ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»;

6 – зі смертельним наслідком на підприємствах: Кам'янка-Бузьке управління водного господарства, Регіональна Філія "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" , ПрАТ «Львівобленерго», ТзОВ "Золочівагробуд", ТзОВ «Хмільний дім», Сокальське управління водного господарства;

11 – з тяжкими наслідками, решта - звичайні.

 

 

ПРОФЕСІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

 

У І кварталі 2020 року управлінням Фонду взято на облік 118 професійних захворювань.

У порівнянні з І кварталом 2019 року кількість професійних захворювань збільшилась на  23 особи (було 95), а у порівнянні з І кварталом 2018 року – на 51 особу (було 67).

 

 

Причинами професійної захворюваності є запиленість повітря робочої зони на підприємствах вугільної промисловості, яка перевищує встановлений рівень в 20 і більше разів (гранично допустима концентрація (ГДК) - 4 мг/м³), шум перевищує встановлений рівень (80 дБа) на 4-5 дБа, мікроклімат, важкість і напруженість праці у працівників.

Профілактика професійних хвороб полягає в систематичному поліпшенні умов праці та усунення шкідливих діючих факторів, зменшення їх дії до безпечного для здоров'я людини рівня.

З цією метою необхідно удосконалювати технологічні процеси у видобуванні вугілля, запроваджувати в роботі нове обладнання, машини і механізми, ефективні засоби захисту працюючих, забезпечити раціональний режим праці й відпочинку працівників.

Законом України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавці повинні забезпечити дотримання законодавства у сфері охорони праці, зокрема: забезпечити функціонування системи управління охороною праці; впроваджувати прогресивні технології, засоби механізації та автоматизації виробництва; додержання технологічних процесів, контроль за виконанням робіт; проводити навчання та підвищення кваліфікації працівників; організувати проведення атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці і за їх підсумками вжити заходів до усунення небезпечних, шкідливих для здоров’я виробничих факторів, та медичних оглядів працівників певних категорій.

З метою усунення причин, що призвели до нещасних випадків, професійних захворювань, керівники підприємств повинні здійснити профілактичні заходи, визначені комісіями з розслідування.

 

ДІЯЛЬНІСТЬ СТРАХОВИХ ЕКСПЕРТІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

 

У І кварталі 2020 року страхові експерти з охорони праці  235 разів взяли участь у навчанні та підвищенні рівня знань працівників з питань охорони праці. Кількість працівників підприємств, що пройшли навчання становить 3457 осіб.

Крім того на 50 підприємствах взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці.

Службою страхових експертів з охорони праці постійно проводиться цілеспрямована робота з профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, надається всебічна допомога роботодавцям з організації роботи з охорони праці. Протягом І кварталу 2020  року взято участь у проведенні 42 наради, надано 150 консультацій страхувальникам, надруковано 43 публікації з питань охорони праці і соціального захисту працюючих.

З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці страховими експертами з охорони праці здійснено 30 планових перевірок підприємств щодо стану профілактичної роботи зі створення здорових та безпечних умов праці.

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України