ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
повернутись 

Євген Баженков взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України

04.10.2017

4 жовтня 2017 року директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та доповів про стан реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та утворення Фонду соціального страхування України.

Євген Баженков зазначив, що на виконання вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» завершено утворення Фонду соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Правлінням Фонду були прийняті всі необхідні рішення для забезпечення функціонування Фонду, зокрема, затверджені положення про виконавчу дирекцію Фонду, типові положення про регіональні управління, структуру та граничну чисельність працівників, бюджет Фонду.

З 1 серпня 2017 року Фонд соціального страхування України в повній мірі розпочав виконання усіх завдань та функцій, визначених законом.

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України та комісіями з припинення Фонду соціального страхування від нещасних випадків та Фонду з тимчасової втрати працездатності підписано передавальні акти, що означає завершення процедури набуття правонаступництва Фондом.

Так, Фондом забезпечується виконання завдань щодо надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, профілактики нещасних випадків, здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду тощо.

Директор відзначив, що в процесі реформування застраховані особи не відчули жодних проблем зі своєчасністю виплат та отриманням належних їм медичних і соціальних послуг.

Євген Баженков акцентував увагу, що Фондом соціального страхування України всі виплати і послуги застрахованим особам, потерпілим на виробництві та членам їх сімей здійснюються своєчасно і у повному об’ємі.

Це свідчить, що реформа відбулася і держава в особі Фонду соціального страхування гарантує застрахованим особам надійний соціальний захист.

Наразі вже повністю завершено припинення робочих органів виконавчих дирекцій двох фондів в Івано-Франківській, Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській та Чернігівській областях.

Процес припинення юридичної особи в інших регіонах триває, оскільки органами Державної фіскальної служби України проводяться відповідні перевірки. Після отримання довідок за результатами перевірок буде забезпечено здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи. І це на сьогодні найбільша проблема, яка затримує увесь процес завершення припинення.

Тому Фондом підготовлено пропозиції до рішення Комітету стосовно надання рекомендацій Державній фіскальній службі України прискорити процес проведення перевірок робочих органів двох фондів та видачі відповідних довідок для подальшої реєстрації їх припинення.

Також директор виконавчої дирекції Фонду проінформував, що правлінням Фонду розглянуто та схвалено бездефіцитний та збалансований проект бюджету Фонду на 2018 рік, спрямований на підвищення соціальних стандартів для застрахованих осіб, зокрема, потерпілих на виробництві та членів їх сімей, який в установленому порядку внесено на затвердження Кабінету Міністрів України.

Значні акценти в роботі Фонду зосереджено на реалізації нових підходів у наданні медичних, соціальних та реабілітаційних послуг. Прогресивний єдиний підхід – гроші ходять за людиною – на практиці впроваджується в діяльності Фонду.

Вже в цьому році постановами правління Фонду затверджено два важливі документи, якими впроваджуються механізми забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням, а застрахованих осіб – лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

На завершення Євген Баженков окреслив першочергові перспективні завдання Фонду соціального страхування України та шляхи їх подальшої реалізації.

Вбачається розширення функціональної сфери Фонду, зокрема, шляхом впровадження санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та дитячого оздоровлення.

До того ж, пропонується внесення змін до базового Закону в частині забезпечення санаторно-курортним лікуванням застрахованих осіб, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, за результатами періодичних медичних оглядів працівників певних категорій.

версія для друку
повернутись