ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
повернутись 

14.12.2017

З метою створення Громадської ради Фонду соціального страхування України, відповідно до Порядку утворення та діяльності Громадської ради Фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2015 року № 555, виконавчою дирекцією Фонду було утворено ініціативну групу з підготовки установчих зборів для формування складу Громадської ради Фонду.

До складу ініціативної групи увійшли представники всеукраїнських громадських об’єднань, що підтвердили в установленому законом порядку всеукраїнський статус і в установчих документах яких передбачено здійснення захисту прав та інтересів застрахованих осіб, потерпілих на виробництві, представники всеукраїнських профспілок та їх об’єднань, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, а також представники виконавчої дирекції Фонду.

Від інститутів громадянського суспільства щодо участі в установчих зборах для формування складу Громадської ради Фонду делеговано для участі в установчих зборах 41 особу. Розглянувши подані документи інститутів громадянського суспільства на відповідність критеріям членства в Громадській раді, ініціативною групою до списку учасників установчих зборів, які мали відбутися 14 грудня 2017 року, було включено 31 кандидатуру.

Слід зазначити, що дотримуючись норм Порядку утворення та діяльності Громадської ради Фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2015 року № 555, ініціативною групою на своїх засіданнях 9 листопада та 6 грудня цього року було напрацьовано та затверджено порядок проведення установчих зборів, зразки усіх необхідних документів, що подаються інститутами громадянського суспільства, які було розміщено на веб-сайті Фонду.

Вважаємо за необхідне поінформувати громадськість, що відповідно до вищезазначеного порядку установчі збори вважаються правоможними, якщо на зборах присутні не менше двох третин представників інститутів громадянського суспільства, внесених ініціативною групою до складу учасників цих зборів.

У визначений день і час проведення установчих зборів, а саме о 15.00 год. 14 грудня 2017 року, перед початком засідання зареєструвалися лише 19 кандидатів з 31, що не дозволяє вважати установчі збори правоможними, у зв’язку із відсутністю кворуму.

Але разом з тим, у порушення порядку проведення установчих зборів та за відсутності необхідної кількості делегатів, представниками, що зібралися, було розпочато зібрання зі спробою створення Громадської ради та її робочих органів, які не можуть вважатися легітимними.

У зв’язку з цим, повідомляємо, що дотримуючись норм законодавства, Порядку утворення та діяльності Громадської ради Фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, та порядку проведення установчих зборів, виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України буде повторно проведено процедуру створення Громадської ради Фонду.

Звертаємо увагу громадськості, що виконавча дирекція Фонду, в першу чергу, зацікавлена створити легітимний, дієвий громадський орган, який буде надійною опорою застрахованим особам у захисті їх прав та інтересів, а також надійним помічником держави і Фонду соціального страхування у проведенні ефективних реформ у цій сфері і подальшого вдосконалення системи соціального страхування з урахуванням кращого досвіду.

 

версія для друку
повернутись