Управління виконавчої дирекції Фонду у Рівненській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого » - пам’ятка потерпілому, з яким стався нещасний випадок на виробництві;

Пам’ятка потерпілому з яким стався нещасний випадок на виробництві»

01.10.2017

Памятка потерпілому з яким стався нещасний випадок на виробництві»

Нещасний випадок на виробництві – це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обовязків, внаслідок  яких  заподіяно шкоду здоровю або настала смерть.

            Про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник який його виявив, чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосереднього здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці (далі – безпосередній керівник робіт), чи іншу уповноважену особу підприємства і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому.

            Роботодавець одержавши повідомлення про нещасний випадок  організовує його розслідування відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232.

Комісія по розслідуванню формує матеріали розслідування і складає відповідні акти.

            Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку форми Н-5 та акт про нещасний випадок форми Н-1.

            Згідно законодавства України про охорону праці, у разі ушкодження здоров’я працівника, йому надається відповідне відшкодування, а в разі смерті працівника відшкодування надається членам сім’ї померлого.

Відшкодування здійснюється Фондом соціального страхування України відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування».

У Рівненській області діє управління виконавчої дирекції Фонду та його відділення в районах та містах обласного значення.

За додатковою інформацією можна звертатись за адресою:

м. Рівне, вул. Кавказька, 2, 2 поверх, відділ профілактики виробничого травматизму (тел. (0362) 69-01-53).

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України