Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Діяльність управління » Сторінка страхувальника

ПЕРЕВІРКИ ВІДНОВЛЕНО

28.03.2019

З березня 2019 року Фонд соціального страхування України відновив проведення планових перевірок страхувальників щодо порядку використання коштів Фонду.

З жовтня 2018 року запроваджено новий механізм та умови фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві, який передбачає проведення попереднього контролю правильності нарахування виплат, що, в свою чергу, дозволить мінімізувати можливі помилки при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат.

В зв’язку із запровадженням превентивних заходів попередження появи порушень з боку страхувальників, а також з метою зменшення тиску на законослухняних роботодавців, перевірки будуть проводитись фахівцями Фонду виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями при плануванні перевірок страхувальників, що дозволить виявити випадки можливих неправомірних витрат Фонду.  Наприклад, підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо.

Повноваження органів Фонду соціального страхування України щодо контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон № 1105).

Так, згідно з пунктом 6 частини другої статті 9 Закону N 1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 10 Закону N 1105 Фонд має право накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачених законом за порушення вимог цього Закону.

Слід зазначити, що на підставі пункту 3 частини першої статті 10 Закону № 1105 Фонд має право зупиняти виплати з Фонду у разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду.

 

 

 

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України