Управління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області
Головна » Діяльність » Профілактика виробничого травматизму

Цього могло б і не статися

22.12.2022

За результатами участі страхового експерта з охорони праці відділу профілактики страхових випадків Запорізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Омельяненко Людмили Олексіївни у розслідуванні нещасного випадку встановлено:

Де: На одному з комунальних закладів культури м. Запоріжжя.

Коли: 22 листопада 2022 року.

За яких обставин: Інженер комунального закладу культури вирішив самостійно замінити непрацюючу лампочку у світильнику, який знаходився на стіні, на висоті 2,65 м. Для цього він встановив металеву драбину-стрем’янку до стіни. Піднявшись на платформу драбини-стрем’янки  він різко підняв голову, потягнувся руками до світильника похитнувся, втратив рівновагу і впав на підлогу. Внаслідок цього він отримав травми правого ліктя та ребер.

Причини: Основна: організаційна - невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Наслідки: Потерпілий знаходиться на стаціонарному лікуванні з діагнозом: «Закритий багатоуламковий перелом голівки променевої кістки праворуч. Крайовий уламковий перелом вінцевого відростку правой ліктьової кістки зі зміщенням. Закритий перелом 8 ребра праворуч».

Заходи щодо запобігання:

- з обставинами та причинами нещасного випадку ознайомити всіх працівників комунального закладу;

- провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці всім працівникам комунального закладу.

Висновки: Працівник не отримав би травми, якби дотримувався вимог інструкції з охорони праці, а саме:

- виконував тільки ту роботу по якій проінструктований та яка доручена керівником робіт.

Потерпілі від нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, які отримали стійку втрату працездатності, встановлену МСЕК, упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності.

Також Фонд проводить одноразову страхову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (зі змінами), на день настання права потерпілого на страхову виплату. Якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я настало не лише з вини роботодавця, а й внаслідок порушення потерпілим нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги зменшується на підставі висновку цієї комісії, але не більш як на 50%.

Одноразова грошова допомога і щомісячні страхові виплати призначаються і для членів сімей загиблих працівників.

У розслідуванні всіх нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань беруть участь представники Фонду соціального страхування України (далі – Фонд).

Підставою для оплати Фондом потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

    Для упередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань страхові експерти з охорони праці виконують наступну роботу:
  • у межах наявних можливостей розповсюджують серед роботодавців нормативно-правові акти з охорони праці та соціального страхування на електронних і паперових носіях;
  • надають допомогу та беруть участь у розробленні актів з охорони праці, що діють у межах підприємства;
  • надають страхувальникам консультативну, методичну та інформаційну допомогу з питань охорони праці;
  • сприяють у створенні та реалізації ефективної системи управління охороною праці на підприємствах;
  • проводять перевірки стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах;
  • інформують страхувальників про ефективність профілактичної роботи, результати перевірок стану умов та безпеки праці, а також про заходи, яких необхідно вжити для усунення виробничих небезпек і ризиків;
  • у складі відповідних комісій беруть участь у перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємств;
  • проводять іншу профілактичну роботу у межах компетенції.

Страховий експерт з охорони праці відділу профілактики страхових випадків Запорізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Людмила ОМЕЛЬЯНЕНКО

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України