Управління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області
Головна » Діяльність » Профілактика виробничого травматизму

Внаслідок бойових дій постраждали 60 працівників

23.12.2022

Згідно з інформацією, що надійшла до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області та його відділень з початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах Запорізької області зафіксовано 23 випадки травмування та/або смерті працівників, в тому числі 12 групових.

Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії постраждали 60 працівників, 12 з них загинули.

Висловлюємо співчуття близьким і рідним.

За останній тиждень постраждав 1 працівник охоронного підприємства м. Запоріжжя.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

У розслідуванні вказаних нещасних випадків беруть участь представники Фонду соціального страхування України (далі - Фонд).

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом страховими виплатами і медико-соціальними послугами. Окрім грошових виплат Фонд компенсує для них 100% вартості лікування усіх прямих наслідків випадку – від необхідних лікарських засобів і виробів медичного призначення до операцій, діагностик, протезів і ендопротезів тощо.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Підставою для оплати Фондом потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Звертаємо увагу, що до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін. Розслідування  нещасних випадків щодо вказаних осіб здійснюються у порядку, визначеному міністерствами та іншими державними органами, в управлінні яких перебувають військові частини, установи, організації  та підрозділи, де проходять службу такі особи.

Страховий експерт з охорони праці відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Т.МОШКІВСЬКА

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України