Управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області
Головна » Діяльність управління » Експертиза тимчасової непрацездатності

Грип та його наслідки

18.09.2017

        Грип – це гостра  інфекційна хвороба, відома  ще з часів Гіппократа. Починаючи з 1173 року, описано більше 90 його епідемій. 15 із них мали масовий характер і називалися пандеміями.  Наприкінці ХIХ століття спостерігалась одна з найбільш важких пандемій грипу, під час якої перехворіла половина населення земної кулі.

           В Житомирській області  здійснюється моніторинг за епідемічною ситуацією з грипу та ГРІ з метою раннього реагування на ускладнення ситуації. Лікувальними закладами проводиться робота по профілактиці грипу, а саме, лікувально-профілактичні заклади з жовтня, листопада  забезпечені вакцинами для щеплення проти грипу, готовиться госпітальна база, аптеки мають для профілактики та лікування грипу медикаментозні засоби

            Джерелом інфекції  є  хвора людина. Це означає, що коли хвора людина кашляє, чихає або й розмовляє, в повітря  з  її дихальних шляхів  потрапляє безліч  вірусних частинок, які, опинившись у дихальних шляхах здорових людей, спричинюють захворювання.  В цих випадках хворому необхідно забезпечити строгий ліжковий режим та до мінімуму звести контакти з членами сім’ї, виділити окремий посуд та засоби особистої гігієни.        

            Клінічні прояви вірусного грипу – це лихоманка, головний біль і біль в суглобах, різь в очах від світла, судоми, запаморочення, знепритомніння. Температура  швидко піднімається  до 39 градусів  С і вище. Варто знати, що від моменту зараження до перших проявів хвороби період дуже короткий – від кількох годин до двох діб. Грип активізує інші види інфекції в організмі, тому дуже небезпечні  ускладнення: бактеріальна пневмонія, менінгіт, отит, синусит. Грип  також небезпечний загостреннями хронічних хвороб - бронхіальної астми, пієлонефриту,  серцево-судинних хвороб тощо.

           Вірус нечутливий  до будь-яких антибіотиків. Ними лікують лише ускладнення, які можуть проявитися  на 6-7 день хвороби. Від захворювання на грип рятує лише вчасно зроблене щеплення. Його треба робити не пізніше як 2-3 тижні до початку епідемії. Саме за цей час  організм встигає виробити  імунітет проти вірусів. В аптечній мережі  можливо придбати вакцини для щеплення. Вакцинація протипоказана  лише тим, у кого є алергічна реакція на курячий білок, тому що вакцинні

віруси вирощують на курячих ембріонах. Не можна робити щеплення, якщо  людина застуджена. Коли організм  ослаблений респіраторною інфекцією, щеплення стане додатковим  навантаженням  на імунну систему і стан хворого може суттєво погіршитися.

         В небезпечний епідемічний період варто особливо подбати про зміцнення захисних сил організму – вживати вітамінні препарати, настойку ехінацеї, елеутерококу, трав’яні настої.

          Щодо неспецифічних засобів профілактики, необхідно щодня їсти часник, цибулю, хрін, у яких містяться фітонциди й бактерицидні  речовини. Перед виходом на вулицю слід змащувати ніздрі оксаліновою маззю або закапувати в  ніс інтерферон.

           Щоб швидше справитися з вірусом , пийте якомога більше рідини: настій шипшини, чай з лимоном, малиною, чорною смородиною, свіжо вичавлені соки, тепле молоко з медом. У раціоні обов’язково мають бути цитрусові, особливо апельсини. У них багато  вітаміну С, який  необхідний для зміцнення імунної системи організму.

          Запам’ятайте!  Грип легше попередити, ніж лікувати його ускладнення. Кожному з нас необхідно усвідомити, що до ускладнень  приводить самолікування. При появі перших ознак захворювання необхідно негайно звертатися до лікуючого лікаря.

 

версія для друку

Контакти

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України