Управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області
Головна » Діяльність управління » Юридична діяльність

Правова робота станом на 1 жовтня 2018 року

03.10.2018

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (далі – управління) діє відповідно до Положення.

Основними завданнями юридичного відділу є: організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів управління Фонду, відокремленими підрозділами (відділеннями) управління Фонду, їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків, а також представлення інтересів Фонду в судах, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Юридичний відділ спрямовує, координує правову роботу, здійснює методичне керівництво та перевіряє її проведення, ініціює приведення у відповідність нормативно-правові акти та інші документи, що належать до сфери діяльності Фонду та управління, у відповідність із законодавством.

В порядку контролю за виконанням рішень судів про стягнення заборгованості по коштах Фонду юридичний відділ співпрацює з органами Державної виконавчої служби. З цією метою проводяться щомісячні звірки з органами ДВС щодо стану примусового виконання судових рішень при цьому постійно знайомляться з матеріалами виконавчого провадження та відслідковують строки для проведення виконавчих дій, передбачені Законом України «Про виконавче провадження» і, в разі необхідності, оскаржує дії і бездіяльність відділів ДВС у судовому порядку. 

З метою попередження провопорушень у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування управлінням проводиться робота щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду, які винні в порушенні законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З 01.01.2018 станом на сьогодні управлінням було прийнято 79 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності з яких закрито 8 справ за малозначністю. Всього порушниками перераховано 10 тисяч 183 гривень.

За період роботи з 01.01.2018 року від імені управління Фонду станом на сьогодні було укладено 94 господарських договорів.

Станом на 01.10.2018 року до суду заявлено капіталізованих платежів на суму 170 тис. 973 грн.

Працівники юридичного відділу приймають активну участь в засіданнях комітетів кредиторів з метою прийняття рішень щодо подальших процедур банкрутства у справах про банкрутство підприємств-боржників, а також в судових засіданнях по цивільним, адміністративним та господарським справам в судах різних інстанцій з метою захисту прав та інтересів Фонду. На сьогоднішній день в управлінні на розгляді перебуває 18 позовів про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди від працівників, які були скорочені в процесі реорганізації Фондів. Переважна більшість справ знаходиться на розгляді в судах.

 

версія для друку

Контакти

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України