Управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого травматизму

Стан охорони праці залежить від роботодавця

23.04.2019

Приватне акціонерне товариство «Новоград-Волинський хлібозавод» є одним з найбільших регіональних виробників хліба та хлібобулочної продукції в Житомирській області. Хлібозавод був заснований в 1944 році. Шануючи традиції та багаторічний досвід хлібопекарів, підприємство постійно вдосконалювало рецептури, розширювало асортимент, оновлювало технологічні лінії та посилювало контроль якості. За кожним випеченим буханцем хліба стоїть злагоджена праця справжніх професіоналів своєї справи підприємства яке очолює генеральний директор Портянко Сергій Федорович. На підприємстві налагоджено чітке функціювання системи управління охороною праці. Систематично проводяться навчання з питань охорони праці. Налагоджені і покращуються побутові умови. Працівники підприємства забезпечені спецодягом і засобами захисту на 100 відсотків. Встановлена та ефективно працює система вентиляції та кондиціювання повітря. Організовано передрейсовий медичний огляд водіїв підприємства. Саме тому з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці Новоград-Волинським відділенням управління Фонду соціального страхування України у Житомирській області та Департаментом праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради було 19 квітня 2019 року організовано семінар-нараду та екскурсію керівників служб охорони праці підприємств, установ, організацій міста Новоград-Волинського з метою поширення передового досвіду на це підприємство.

Змістовною та пізнавальною була екскурсія по підприємству яку особисто провів генеральний директор С.Ф.Портянко, та наголосив, що створення безпечних умов праці на виробництві було і залишається одним з головних пріоритетів.

До керівників служб з охорони праці звернувся начальник Новоград-Волинського відділення Фонду соціального страхування Рогатюк Сергій Сергійович: «Стан охорони праці на підприємстві, в першу чергу, залежить від роботодавця і посадових осіб, які вирішують питання охорони праці. Якщо для роботодавця пріоритетом є життя і здоров'я людей, які працюють на підприємстві, і він постійно покращує умови праці, приділяє увагу побутовим умовам, забезпеченню спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту, а на посаду керівника служби з охорони праці призначений компетентний, добросовісний фахівець – тоді й ймовірність виробничого травматизму та професійної захворюваності буде істотно нижчою. Наше спільне завдання це запобігти нещасному випадку на виробництві, професійному захворюванню - створювати безпечні умови праці, та заходи, які необхідно вжити для усунення виробничих небезпек та ризиків. Ці заходи, а також пропаганда безпечних методів роботи формує у працівника чітку психологію щодо дотримання правил безпеки на робочому місці».

Страховий експерт з охорони праці Новоград-Волинського відділення Фонду соціального страхування Оримович В.Ю. підкреслив, що рекомендації, поради страхового експерта з охорони праці з приводу покращення стану охорони праці на підприємстві стають запорукою того, що стосунки між Фондом та страхувальником будуються як партнерські, що обумовлює, в свою чергу, ставлення до реалізації запропонованих профілактичних заходів, не як до чогось примусово нав'язаного, а як до дружньої поради, яка може зберегти життя людини, його здоров'я та працездатність, а відповідно і кадровий потенціал роботодавця, його кошти та інвестиційну привабливість.

Описание: I:\Portal FSSU\20190423\Виступ ген. директора С.Ф. Портянка.jpg

 

Описание: I:\Portal FSSU\20190423\Екскурсія проводить ген.директор С.Ф. Портянко.jpg

 

Описание: I:\Portal FSSU\20190423\Екскурсія.jpg

 

Описание: I:\Portal FSSU\20190423\Семінар_2.jpg

версія для друку

Контакти

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України