Управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого травматизму

Рекомендації для служб охорони праці підприємств в умовах загрози виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру

12.04.2022

 

 

 

Управлінням виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Житомирській області, у рамках методичної допомоги працівникам служб охорони праці, розроблено інструкцію з охорони праці для працівників, що працюють в умовах загрози виникнення небезпек воєнного характеру.

Наразі небезпека виникнення небезпечних факторів воєнного характеру існує на усіх, без винятку підприємствах України. Нагадуємо, що пунктом 2 розділу ІІ "Положення про розробку інструкцій з охорони праці", затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.98 № 9 передбачено, що організаційні та технічні вимоги безпеки, повинні визначатися на основі наявних і ймовірних небезпек, які потенційно можуть призвести до травмування, погіршення стану здоров’я чи смерті людини під час трудової діяльності, завдати шкоди майну або навколишньому середовищу. На нашу думку ця вимога розповсюджується також і на небезпеки воєнного характеру. У зв'язку з цим рекомендуємо службам охорони праці розробити відповідні інструкції, з врахуванням особливостей підприємства, та провести позапланові інструктажі у зв'язку з введенням в дію нової інструкції.

До цієї публікації, з метою надання допомоги працівникам служб охорони праці, додається розроблена нами інструкція. Просимо працівників сфери охорони праці її поширити. При цьому звертаємо увагу, що у цій інструкції викладені положення безпеки загального характеру, які можуть не відповідати вимогам безпеки для Вашого підприємства.

У зв'язку з тим, що інструкція складена за рекомендаціями компетентних органів для цивільного населення, та інших джерел у відкритому доступі, а також без залучення спеціалістів у галузі безпеки воєнного характеру, просимо надавати пропозиції та зауваження щодо цієї інструкції у коментарях до цієї публікації або на електронну адресу: vpvt.andr.zh@fssu.gov.ua

 

Посилання для скачування інструкції у текстовому форматі:

 

Інстр з ОП в умовах НС воєнного характеру

версія для друку

Контакти

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України