Управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого травматизму

День медика - більше ніж професійне свято

16.06.2022

Цього року професійне свято працівників галузі охорони здоров'я – день медичного працівника відзначається 19 червня.

У дні, коли увага суспільства прикута до військовослужбовців, які захищають нас на передовій, хочемо відзначити працю медиків, яка зараз менш помітна, але має надважливе значення.

У переддень свята не хочеться писати про проблеми – їх зараз вистачає у всіх галузях, хочеться говорити про досягнення.

Незважаючи на усі існуючі проблеми заклади охорони здоров'я Житомирщини продовжують якісно виконувати свої функції, при цьому виконуючи вимоги тимчасових заходів у закладах охорони здоров'я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затверджених Міністерством охорони здоров'я, що безперечно є заслугою кожного, без винятку, працівника галузі.

Ще одним викликом, для медичних закладів сьогодні є пандемія коронавірусної хвороби 2019 спричинена SARS-CoV-2, яку війна відсунула на другий план інформаційної повістки. Не зважаючи на те, що завдяки вакцинації захворюваність на COVID-19 значно зменшилася, протидія розповсюдженню цієї хвороби триває.

Для боротьби з пандемією у кожному закладі охорони здоров'я запровадженні протиепідемічні заходи. Деякі з них ускладнюють роботу медичного персоналу, але вони необхідні для уникнення спалахів захворювання серед медичного персоналу та пацієнтів, які проходять лікування інших захворювань. Зокрема це відокремлення потоку пацієнтів з підтвердженим діагнозом або підозрою на інфікування COVID-19, оперативне виявлення персоналу та відвідувачів з першими ознаками захворювання.

У зв'язку з виникненням пандемії, захворювання на COVID-19 медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19 внесено до переліку гострих професійних захворювань. Це дало змогу призначати страхові виплати працівникам закладів охорони здоров'я, які постраждали внаслідок захворювання на коронавірус, що відбулося внаслідок здійснення професійної діяльності, але водночас значно збільшило навантаження на служби охорони праці закладів охорони здоров'я, що пов'язано з проведенням розслідувань (спеціальних розслідувань) цих захворювань.

Хочемо відзначити роботу, проведену працівниками служб охорони праці медичних закладів окремо. Окрім координації роботи з забезпечення безпеки працівників, у тому числі реалізації протиепідемічних заходів, їм довелося виконувати левову частку роботи з розслідування гострих професійних захворювань, безпрецедентна кількість яких перевищила усі розумні межі. У пік захворюваності, у переважній більшості медичних закладів області, одночасно тривало по кілька десятків розслідувань, а у найбільших закладах по кілька сотень. Зауважимо, що до цього у жодній галузі, служби охорони праці не стикалися з ситуацією, коли на одному підприємстві одночасно тривають десятки розслідувань нещасних випадків або гострих професійних захворювань.

Підводячи підсумки боротьби з пандемією, яка триває вже понад два роки, слід зазначити, що станом на 15 червня 2022 року, в Управлінні Фонду соціального страхування України у Житомирській області зареєстровано 3425 повідомлень про захворювання працівників закладів охорони здоров'я на COVID-19, у тому числі 37 випадків смерті. Вже завершено розслідування 2962 випадків, з них 549 випадків визнані комісіями з розслідування такими, що пов'язані з виробництвом.

Управлінням Фонду соціального страхування України у Житомирській області проводяться страхові виплати медичним працівникам, потерпілим від гострих професійних захворювань та членам їх сімей. З початку пандемії, станом на 15 червня 2022 року, за рахунок коштів Фонду соціального страхування України проведено страхові виплати 360 особам на суму 5 971 088, 29 грн., у тому числі 2 559 463,81 грн. допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності, 3 411 624,48 грн. страхових виплат у разі настання стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого. Окрім того за рахунок коштів державного бюджету проведено виплати 22 особам на загальну суму 23 634 200,00 грн., у тому числі у разі встановлення медичному працівнику групи інвалідності – 7 113 200,00 грн, у разі смерті медичного працівника – 16 521 000,00 грн.

Вітаємо усіх працівників галузі охорони здоров'я, та бажаємо у цей непростий час, насамперед, збереження життя та здоров'я. Просимо кожного медичного працівника з особливою увагою ставитися до своєї безпеки та здоров'я, адже під час війни ваша праця набуває особливої цінності.

 

версія для друку

Контакти

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України