Управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого травматизму

До дня працівника лісу

22.09.2022

У третю неділю вересня професійне свято відзначають працівники однієї з найважливіших для України галузей – лісового господарства. Поліський край здавна славиться своїми лісами, які без перебільшення можна назвати багатством нашого народу. Деревина широко використовується у різних галузях економіки не тільки в Україні а й за її межами.

Лісами України опікується Державне агентство лісових ресурсів, основними функціями якого є здійснення державного управління в галузі ведення лісового і мисливського господарства, а також державного контролю за додержанням законодавства з ведення лісового господарства; здійснення державного управління територіями та об'єктами природно-заповідного фонду в лісах підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; організація ведення лісовпорядкування та мисливського впорядкування; ведення державного лісового кадастру та обліку лісів; здійснення моніторингу ґрунтів з метою вирощування продуктивних лісових насаджень, лісової рослинності, мисливських тварин.

Нині агентство у стадії реформування, а саме створення державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України” шляхом злиття спеціалізованих державних лісогосподарських підприємств, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів, з подальшим перетворенням державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України” в акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого належать державі.

Колишні колгоспні ліси не входять до структури агентства – ними опікуються підприємства органів місцевого самоврядування, зокрема у Житомирській області – структурні підрозділи Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс»" Житомирської обласної ради.

До проведення робіт у лісах, зокрема для зрізання дерев та заготівлі лісу, залучаються суб'єкти підприємницької діяльності, які мають персонал з відповідною підготовкою.

Нажаль лісове господарство має один з найвищих показників за кількістю виробничих травм у Житомирській області. Так,  тільки на протязі поточного року на території області зареєстровано 9 нещасних випадків з працівниками лісогосподарських підприємств, в яких постраждало 17 людей, у тому числі 7 людей загинуло. Найчастіше працівники лісу травмуються внаслідок падіння дерев, контакту з рухомими деталями інструменту, нападу диких тварин, зокрема хижаків та комах.

Вітаємо усіх працівників галузі з професійним святом, бажаємо миру, міцного здоров'я та добробуту.

версія для друку

Контакти

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України